Nişan Yüzüğünüzü Evde Temizlemenin Yolları

Tek taşınıza ihtiyacı olan ışıltıyı kazandırmak için ihtiyacınız olanları listeledik.

 

 

Nişan Yüzüğünüzü Evde Temizlemenin Yolları
Kaynak: Shutterstock  |  Yayın Tarihi: 31.10.2016 11:20:00
Ne kadar materyalistik olduğunu düşünürseniz düşünün, muhteşem bir elmasın ışıltısı kadar göz alıcı bir şey yoktur. Ve onun zaman içinde matlaştığını görmek insanın biraz canını sıkabilir.

Tek taşınıza sahip olduğu ışıltıyı geri kazandırmak için mutfağınızda bulunan birkaç malzemeye ihtiyacınız olduğunu biliyor muydunuz? Yöntemleri Ritani’nin Pazarlama Direktörü Mark Keeney’den dinliyoruz.

Nişan yüzüğünüzü eski ışıltısına döndürmek için 3 malzemeye ihtiyacınız var. İlki, zarif ve aşındırıcı olmayan kıvamı ile tüm metalleri ve kıymetli taşları temizlemek için ideal olan kabartma tozu. Yüzüğünüzü temizlemek için bir miktar kabartma tozunu ılık suya karıştırın ve yumuşak bir macun kıvamına getirin. Yüzüğünüzü çıkarın ve parmaklarınızla macunu taşa, halkaya ve bağlantı kıvrımlarına sürün. Yüzüğünüzü ılık suda durulayın ve tiftiksiz bir kumaş yardımıyla kurulayın.

Yüzüğün��zü parlatmak için kullanabileceğiniz bir diğer malzeme, diş macunu. Partikül içermeyen diş macununu yumuşak uçlu diş fırçasına sıkın ve yüzüğü nazikçe fırçanın üzerinde gezdirin. Ilık suda durulayın ve tiftiksiz bir kumaş yardımıyla kurulayın. Çocuklar için üretilen diş fırçaları bu anlamda kurtarıcınız olabilir.

Yüzüğünüzü daha derinlemesine temizlemek istiyorsanız sıvı bulaşık deterjanını diş fırçası üzerine damlatın ve ılık su ile biraz nemlendirin. Taşı ve metali nazikçe fırçanın üzerinde gezdirdikten sonra oluşan köpükleri ılık su ile durulayın. Yüzüğünüzü tiftiksiz bir kumaş yardımıyla kurulayın.

Eğer vaktiniz varsa yukardaki yöntemlerin yanı sıra deneyebileceğiniz bir yöntem daha var. 1 ölçü amonyak ve 3 ölçü su ile hazırlayacağınız karışıma yüzüğünüzü batırın ve yarım saat bekleyin. Yüzüğünüzü çıkarın ve doğal şekilde kurumaya bırakın. Bu sayede yüzüğünüz ilk günkü ışıltısına kavuşacaktır.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X