Rahatlamak İçin Yapabileceğiniz 8 Şey

Hızlı hayat temposundan ve geleceğin belirsizliğinden doğan endişe, zihninizi yoruyor. Bunun önüne geçmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

 

Rahatlamak İçin Yapabileceğiniz 8 Şey
Yayın Tarihi: 17.05.2016 10:34:00
Dünya yaşamak için büyük, karışık, düzensiz ve korkutucu bir yer. Bu da stres seviyemizin her geçen gün artmasına yol açıyor. Kimimiz de, dürüst olmak gerekirse, bununla başa çıkamıyor.
 
Çığ gibi büyüyen stres etkisinin zihnimizde yarattığı tahribattan sağlığımız da olumsuz etkileniyor. Bunun önüne geçmek ve üzerinizdeki baskıyı azaltmak için yapacağınız bazı şeyler var.
 
İşte rahatlamanızı sağlayacak 8 yöntem…
 
1. Kitap okurken rahatlatıcı müzikler dinleyin. Okuduğunuz roman Stephen King imzalı bile olsa, bırakın ona klasik müzik eşlik etsin.
 
2. Renklenin. Son dönemde piyasada birçok çeşidini bulabileceğiniz yetişkinler için tasarlanmış boyama kitaplarından edinin.
 
3. Egzersiz yapın. Sizi fit bir vücuda kavuşturmasının yanı sıra düzenli olarak egzersiz yapmak korkularınızdan ve endişelerinizden de uzak tutacaktır.
 
4. Meditasyon için YouTube’a başvurun. En bunaldığınız anda açacağınız bir YouTube kanalı ile kendinizi bulutların üzerinden dünyayı izlerken bulabilirsiniz. Kendinize bu zamanı tanıyın.
 
5. Günlük tutun. Akşamları 5 dakikanızı ayırarak endişelerinizi, korkularınızı yazmaktan çekinmeyin. Zor anlarda bu defteri yanınızda bulundurun.
 
6. Komedi programı izleyin. Unutmayın, gülmek stresle başa çıkmanın en etkili yöntemidir.
 
7. Köpüklü bir banyo yapın. Kendinizi suyun ve aromalı yağların dinlendirici gücüne teslim edin.
 
8. Dinlenin. Bir şeylerin kötüye gittiğini hissettiğiniz zaman o an’ı beklemeye alın ve birkaç saat uyuyun. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X