Saatte Zarafet

The Longines Legend Diver Watch: Siyah renkli ölçülü zarafet

 

 

Saatte Zarafet
Yayın Tarihi: 26.03.2018 17:23:00
Longines, köklü geçmişinden aldığı güçle kendisine itibar kazandıran bazı tarihî saatleri tekrar ele almayı seçti. İsviçreli saat üreticisinin Heritage serisindeki ikonik saat Longines Legend Diver Watch'ta 1960'ların dalış saatleri yeniden doğdu. Çağın stil üsluplarını ve tasarım ögelerini koruyan Longines, okunabilirliği, su geçirmezliği ve kullanışlılığı garanti etmek üzere bu çağdaş versiyona modern uzmanlığını uyguladı. Longines, modern görünümü geleneksel zarafet ve performans ile aynı potada eriten siyah PVD kaplamalı yeni bir modeli sunuyor.


 
Uzun süredir Longines'in adı, başta deniz altı dünyası kâşifleri olmak üzere, limitlerini zorlayan yüksek profilli maceracı öncülerle birlikte anılmaktadır. Longines Legend Diver Watch, deniz altı kâşiflerinin ve askeri ve spor amaçlı dalışın altın çağı olan 1960'lı yılların dalış saatlerini yeniden yaratarak orijinal saati bu denli büyük bir başarıya ulaştıran cesur stile sadık kalıyor. İsviçreli saat üreticisi şimdi de siyah bir model sunuyor. Bu model, sporun ve zarafetin simgesel buluşmasını ve özel L888 kalibresinin uyumunu gözler önüne seriyor.
 
Özgün saatin çizgileri, dönemin teknik sınırlarını hatırlatan kutulanmış cam ve iki yönlü dönen dâhili dalış bezeli bu modelde korunmaktadır. Longines, bu efsanevi saatte 1960'lı yılların ruhunu muhafaza ederken saate çağdaş ve yüksek performanslı teknik özellikler de kazandırdı. Tamamen modern bir tasarım sunan saatte siyah PVD kaplama, safir kristal, iki adet kurma kolu ve 30 bara kadar su geçirmezliği garanti eden vidalı kapak bulunuyor. Bezel, saat 2 yönünde bulunan kurma koluyla aktif hâle getirilir ve durdurulur. Bu sayede kullanıcı, kalan dalış süresini görebilir.
 
 Super LumiNova® ile donatılmış indeksler, sayılar ve ibreler okunabilirliği arttırmak üzere siyah lake kadranda yer alıyor. Ayrıca 6, 9 ve 12 sayıları için kullanılan düz ve net yazı tipi, okunabilirliği daha da arttırıyor. Çelik kasa 42 mm'lik siyah PVD ile kaplıdır ve Longines'e özel otomatik bir mekanizma içerir. Vidalı arka kapak üzerinde dalgıç çizimi işlenmiştir. Siyah PVD ile işlem görmüş katlanır titanyum toka ve entegre dalış uzantısı ile donatılan Milano tarzı siyah kauçuk kayış, saatin görünümünü destekler. 
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X