Salyangoz Özlü Kremler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Salyangozların ardında bıraktıkları sıvıdan üretilen bakım ürünleri yıllardır sektörü etkisi altına almış durumda. Peki gerçekten işe yarıyorlar mı?

 

 

Salyangoz Özlü Kremler Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Yayın Tarihi: 15.07.2020 11:01:00
İçeriğinde salyangoz sıvısı bulunan cilt bakım ürünleri ve kremler özellikle Uzak Doğu, Kore güzelliğini etkisi altına almış durumda. Uzak Doğu'dan yayılan bu trend tüm dünyada bilinir hale geldi.

Peki salyangoz kremlerinin yararları, etkileri neler? İşte bilmeniz gerekenler:
 
  • İçeriğinde gerçekten yoğun oranda doğal salyangoz sıvı olan bir bakım ürünü içerik açısından zengin demektir. Çünkü salyangoz sıvısı, cildiniz için mükemmel etkiler yaratacak hyaluronik asit, glikoprotein ve proteoglikanlar açısından zengindir. 
     
  • Bu bakım ürünleri ciddi anlamda nemlendirici özelliktedir. Salyangoz sıvısı suyla seyreltildiği için bu ürünler %91-98 gibi bir oranda su içerir. Bu da esnek ve nemli bir cilt anlamına gelir.
     
  • Cilt bakım sorunlarını çok yönden tedavi eder. Kollajen ve elastin üretimini artırarak serbest radikal hasarını en aza indirir. Hasarlı cilt dokularını onarır. Kırışıklıklar, çatlak, akne, yaşlanma belirtileri, yanık izleri, yara izleri gibi çeşitli cilt sorunlarını tedavi ettiği bilinir. Ayrıca tahriş olmuş cildi de rahatlatır.

Doğada bulunması ve elde edilmesi zor olduğu için içeriğinde salyangoz özü bulunan ürünler fiyat olarak da daha pahalıdır. 

Salyangoz sıvısı içeren krem ve cilt bakım ürünlerinden önerilerimiz ise şöyle:

MISSHA Super Aqua Cell Renew Snail CreamSnail Bee High Content Steam Cream
TonyMoly Timeless Ferment Snail Cream

Mizon All In One Snail Repair Cream

    

  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X