Sarışınlar daha çok kazanıyor!

Yapılan ankete göre sarışınlar esmer ve kızıllara göre daha çok para kazanıyor ve daha çok harcama yapıyor.

 

Sarışınlar daha çok kazanıyor!
Yayın Tarihi: 22.07.2010 15:01:00

İngiliz Daily Mirror gazetesinde çıkan habere göre, finans web sitesi the Motley Fool'un 3000 kişi üzerinde yaptığı araştırmanın sonucu ilginç bir gerçeği ortaya koydu: Sarışın kadınlar para kazanma konusunda esmer ve kızıl hemcinslerinin önüne geçmiş durumda. Sonuçlara göre sarışın kadınlar ayda ortalama 1,561.47$ kazanırken, esmerler 1,437.08$ ve kızıllar 1,361.61$ gelir elde ediyor. Artık "aptal sarışın" şakası kendini yeniler diye düşünmek pek yanlış olmaz.

Tabii parayı kazanmak ayrı bir konu, o parayı elde tutabilmek ayrı. Altın saçlı kızlar paralarını biriktirme konusunda çok da başarılı değiller. Araştırmadan çıkan bir başka sonuca göre sarışınların yüzde 35'i ay sonunda ortalama 426.78$ borca giriyor ve bunun nedeni olarak da "kendilerini kontrol edemeden" aldıkları ayakkabı, çanta, giysi vs.yi gösteriyorlar. Fazla harcamalarına rağmen çoğu sarışının paralarını kuruşuna kadar neye harcadıklarını bilmeleri de ilginç sonuçlar arasında.

The Motley Fool'un sözcüsü Sonia Rehill'in sarışın olmayanları yüreklendirecek bir sözü var. Rehill'e göre önemli olan ne kadar kazanılan değil kazanılan paranın nasıl harcandığı.

Haber: Billur Kocabaşoğlu  |  
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X