Seks Konusunda Ateşiniz Sönüyor Mu?

Çok uzun süren cinsel kuraklıktan sonra heyecanını yeniden kazanabilirsiniz. Ateşinizin sönmeye başladığını hissettiğinizde harekete geçmelisiniz çünkü bu ilişkinizde yeni bir safhanın başlangıcı olabilir. Çok fazla çalıştığınızı, çok az uyuduğunuzu ve hiçbir şeye vakit bulamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz.

 

Seks Konusunda Ateşiniz Sönüyor Mu?
Yayın Tarihi: 9.02.2019 20:27:00
Ve siz daha bir şey anlamadan o yoğun günler haftalara, haftalar aylara ve aylar yıllara dönüşür. Endişelenmeyin, bu konuda yalnız değilsiniz. Günümüzde cinselliğin az olduğu ya da hiç olmadığı ilişkiler gittikçe artıyor.

Uzmanlar yatak odasındaki monotonluğu düzeltmek için ciddi bir emek harcamanız gerektiğini söylüyor. Bir ay boyunca hiçbir bahaneye yer vermeden her gece seks yapmak için bir anlaşma yapın. ‘Money, Sex, and Kids: Stop Fighting About the Three Things That Can Ruin Your Marriage’ kitabının yazarı Psikoterapist Tina B. Tessina, “Yapacağınız şey gözünüzü korkutabilir ancak uzun vadede karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz” diyor. İşin özü, canınız gerçekten istemiyorsa bile sekse pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmalısınız. Weiner-Davis, “Araştırmalar, birçok kadının beyninde daha seks arzusu oluşmamışken fiziksel olarak uyarıldığını gösteriyor. Partnerine kendini yakın ve bağlı hisseden, kendiyle barışık kadınlara baktığımızda, çoğunlukla ‘sadece yap’ felsefesini benimsemiş olduklarını görüyoruz” diyor. ‘Healthy Sex Drive, Healthy You: What Your Libido Reveals About Your Life’ kitabının yazarı Doktor Diana Hoppe, “Seks ve orgazm sırasında salgılanan dopamin ve oksitosin, mutlu hissetmenizi ve sevgilinize yakınlık duymanızı sağlar” diyor. Yatay pozisyona geçmek düşmüş libidoyu yükseltir, aranızdaki ilişkiyi de hem yatak odasında hem de dışarıdaki hayatta güçlendirir. Her gece birlikte olmak, ilişkiye dair şüphelerinizin yaratmış olduğu baskıdan kurtulmanıza ve yeni cinsel deneyimler edinmenize yardımcı olur. Rutininize yenilik katmak için günün farklı saatlerini ve hatta evinizin farklı odalarını da cinsel hayatınıza dahil edebilirsiniz. Her şeyden önemlisi, fiziksel yakınlığın artmasıyla içsel bağınız da yeniden güçlenir. 30 günlük seks deneyiniz bittiğinde, eskiye göre daha sık sevişmek istediğinizi göreceksiniz. Tessina, “Seks, seksi çağırır. Kendinizi daha iyi, daha canlı, daha çekici hissetmenizi sağlar” diyor. 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X