Siri Fısıltıyı Duyacak

Apple'ın hayalindeki bu fikir gerçeğe dönüştüğünde Siri ile konuşmak için bir yolunuz daha olacak.

 

Siri Fısıltıyı Duyacak
Yayın Tarihi: 19.12.2017 20:27:00
İnsanların zamanını yapay zeka asistanlarıyla geçirdiği "Her" filmindeki gibi bir hayata giderek yaklaşıyoruz. Bugün Siri, Google Assistant ve Alexa gibi hizmetler, söylediklerinize eskisinden daha isabetli cevap veriyorlar. Yine de anlamadıkları veya cevap veremedikleri birçok durum var. Çoğu zaman etraftaki sesler, söylediklerinizin algılanmasına engel oluyor.
 
Apple'ın yeni ortaya çıkan bir patenti ise Siri'nin yakın bir gelecekte ona "fısıldadığınız" sözcükleri anlayabileceğini ve hatta size fısıldayarak cevap verebileceğini gösteriyor. Patenle ilgili belgelerde asistana fısıldamakla ilgili birkaç senaryo ele alınıyor. Örneğin "kütüphane gibi yüksek sesle konuşmanın yasak olduğu bir yerde" veya "etrafınızın iş arkadaşlarınızla çevrili olduğu bir ortamda çalışırken" Siri'ye fısıldayarak seslenmeniz gerekebilir. "Fısıltı" kelimesini Apple'ın bizzat kendisinin kullandığını belirtelim. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X