Soğuk Aylarda Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz 3 Etkili Ürün

Cilt bakım rutininin mevsime uygun olması, cilt sağlığı ve güzelliği açısından oldukça önemli. Cildinize her zaman kulak vermeye ve maruz kaldığı etkiye bağlı olarak, doğru tedaviyi uygulamaya dikkat etmelisiniz. İşte cildinize en uygun tedaviyi uygularken, kullanabileceğiniz etkili bakım ürünleri.

 

 

Soğuk Aylarda Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz 3 Etkili Ürün
Yayın Tarihi: 24.12.2019 17:33:00
Yumuşak Peeling
Soğuk hava, ciltte yağ üretimini yavaşlatır. Bu da cilde daha az sebum gönderilmesine sebep olur. Bu nedenle kışın cilt nemini çabuk kaybeder. Eğer kullandığınız peeling ürününde alfa ya da betahidroksi asitleri yer alıyorsa, ciltte tahrişe sebep olmaması için kullanım sıklığınızı azaltmanız gerekebilir. Bunun yerine cilde nem veren enzim bazlı peelingleri tercih edebilirsiniz.

StriVectin Labs 5 – Minute Weekly Glycolic Peel
Cildi yumuşatır, cilt dokusunu arındırır ve gözenekleri sıkılaştırır.

    

Daha Yoğun Nemlendirme
Yapay ısı ve soğuk hava cildi kurutabilir. Yoğun nemlendiricilerse bu koşullarda cildi koruyan iyi bir bariyer oluşturur. Gözenekleri tıkayan ve akne oluşumuna neden olan ürünlerden uzak durarak ve formülünde hyalüronik ve laktik asit, esansiyel yağlar, shea yağı, soya gibi doğal nemlendiriciler bulunan ürünleri tercih ederek cildinizi koruyabilirsiniz.

Caudalie Polyphenol C15 Overnight Detox Oil
Yatmadan önce uygulamanız gereken bu ürün cildi nemlendirir, gençleştirir ve iyileştirir.Yağ ve Süt Bazlı Temizleme
Kışın cilt normalinden daha kurudur, bu yüzden temizleme sütü veya yağı tercih ederek cildinizi derinlemesine ve tahriş etmeden temizleyebilirsiniz. Köpük ve gliserin bazlı temizleyiciler cildi kurutur, bunun yerine içerisinde esansiyel yağlar bulunan temizleyicileri tercih edebilirsiniz.

Murad Renewing Cleansing Cream
İçerisinde yer alan bitkisel yağlar ile cildinizi temizlerken nemlendirir.


  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X