Sony Alpha a55

Sony`nin fotoğrafçılıkta bir ilk olan Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi`ne (Translucent Mirror Technology) sahip fotoğraf makinesi, bilim, teknoloji ve sanat alanlarında en büyük buluşları belirleyen TIME Dergisi tarafından `Yılın En İyi 50 Buluşu`ndan biri seçildi.

 

 

Sony Alpha a55
Yayın Tarihi: 19.01.2011 13:48:00

Sony, Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ni (Translucent Mirror Technology) kullanan değiştirilebilir lensli α55 fotoğraf makinesi ile TIME Dergisi tarafından ödüllendirildi. Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi ile geleneksel SLR ayna hareketi yüzünden limitli hızlı çekim performansını tarihin tozlu raflarına kaldıran α55, “Yılın En İyi 50 Buluşu”ndan biri seçildi.

Üstelik α55, uçan arabalar, can kurtaran robotlar gibi pek çok bilimsel buluşa yer verilen bu listede, tüketiciye yönelik bir ürün olarak iPad ile birlikte girebilen yegane ürün. Bu özelliği ile de çok ayrıcalıklı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. α55, saniyede 10 kare çekim yapabiliyor. Ayrıca, kaliteli Full HD kayıt imkanı ve çekim süresince sürekli netleme yapma özelliği ile dünyada ilk.
Haber: Pemra G. Abasıyanık  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X