Sony VAIO P serisi

Sony’nin yepyeni, ultra-mobil, taşıması kolay VAIO P serisi, cıvıl cıvıl renkleriyle yaz modasında trendleri belirlemenin yanı sıra GPS’e, yeni bir Dijital Pusula’ya ve fiziksel hareketlere yanıt veren entegre ivme ölçerli sensöre sahip olan Sony’nin ilk notebook’ları olma özelliği de taşıyor.

 

 

Sony VAIO P serisi
Yayın Tarihi: 5.07.2010 14:08:00

Bir notebook’dan daha küçük, bir akıllı telefondan daha akıllı: Sony’nin renkli VAIO P Serisi, mobil bilgi işlem için tam bir iş ortağı.

Sadece 600g ağırlığında olan ve bir çantaya veya ceket cebine sığabilen yeni VAIO P Serisi, size tam özellikli bir Windows® bilgi işlem deneyiminin gücünü ve daha fazlasını sunuyor. 
 

Pek çok “ilk” VAIO P’de!

Sabit olarak bir yerde durmayan meşgul insanlar için ideal olan seri, ister sabit durun isterseniz yürüyün, basit bir şekilde çalışmak için tasarlanmış ilk VAIO olma özelliğine sahip. Merkezdeki işaretleme çubuğu, ek bir touchpad ve mouse düğmeleri ile tamamlanıyor. Ana kontroller çoğaltılarak, bilgisayarı iki elde tutarken her iki başparmakla rahat çalışmak için ekranın her iki yanına yerleştirilmiş.

VAIO P Serisi, entegre GPS’e ve yeni bir Dijital Pusula’ya sahip olan Sony’nin ilk notebook’u olma özelliğine de sahip. Nerede olduğunuzu ve etrafınızda neler olduğunu size anlatmak açısından ideal olan notebook’lar, siz tanımadığınız bir şehirde, bir caddenin köşesinde dururken, otelinizi veya yakındaki bir restoranı bulmanıza yardım edebiliyor1.

Yepyeni bir yazılım olan VAIO Location Search, web browser’ınıza bağlanmadan size gerçek zamanlı bir harita sunuyor. Yakınlardaki İlgi Noktaları ve yerel hava koşulları ile birlikte, haritada yerinizi ve yönünüzü de gösteriyor.


Seyahat edenler için çok hafif notebook’un mobil kimliği, entegre Everywair 3G ile güçlendirildiğinden mobil ağlara (hazır olan) yüksek hızda erişim sağlıyor.

Yeni VAIO P’nin ilkleri saymakla bitmiyor. VAIO P, Sony’nin, fiziksel hareketlere yanıt veren entegre ivme ölçerli ilk notebook’u olma özelliğini de taşıyor. Bir PDF dokümanının resimlerini veya sayfalarını gözden geçirmek veya web sörfü geçmişinizde ileri-geri gezinmek için sadece VAIO’yu hafifçe sallamanız yeterli oluyor.

İvme ölçerli sensör, VAIO P Serisi’nin yandan açıldığını algılayarak, dokümanların ve web sayfalarının portre modunda kolay okunması için ekranı otomatik olarak çeviriyor. Notebook’un ek mouse düğmeleri, bir kitap veya dergi okur gibi portre pozisyonunda okurken, sayfanın rahat çevrilmesi için mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş.

Yeni VAIO P Serisi, konforlu bir şekilde yazmak için büyük kolaylık sunan tam boyutlu bir klavyeye sahip. Ayrıca filmleri veya yan yana iki web sayfasını görmek için ideal boyutlara sahip olan, canlı ve oldukça geniş VAIO Display Plus ile de VAIO P’de dilediğini gibi çalışmak son derece keyifli. Ortam ışığı sensörü, enerjiyi tasarruflu kullanırken, ekranın rahatça görülmesini de sağlıyor.

Fazladan kolaylık sağlamak amacıyla, Quick Web Access ve VAIO Care’e tek tuşla erişim için özel tuşlar tahsis edilmiş. Ayrıca, ekranın kolay okunması için hemen daha büyük bir fontu veya HD filmin izlenmesi için maksimum detayları seçen, çok yararlı ve yeni bir Change Resolution düğmesi de bulunuyor.

Siyah ve portakal olmak üzere iki canlı renkte satışa sunulan yeni Sony VAIO P serisi, özel bir delikli kılıf ve taşıma askısını da içeren şık bir aksesuar seçimi ile tamamlanıyor.
 

 

Haber: Trendus  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X