Soyulabilir Maskelerde Dikkat Etmeniz Gereken 5 Detay

Soyulabilir maskeleri kullanmak çok eğlenceli, biliyoruz. Ancak kullanım aşamasında dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Sizin için bunları bir araya getirdik. Cilt bakımı yaparken, aksine cildinize daha da zarar vermenizi istemeyiz.

 

 

Soyulabilir Maskelerde Dikkat Etmeniz Gereken 5 Detay
Yayın Tarihi: 5.01.2020 10:00:00

Soyulabilir maskeler siyah noktalardan ve ölü ciltten arınmanın en keyifli yolu. Ancak tüm bu süreçte doğru kullanımdan ve cildinize zarar vermediğinizden emin olmanız gerekiyor. 

Etkili soyulabilir maske kullanımı için dikkat etmeniz gerekenleri yazdık:

# Soyulabilir maskeleri çok sık kullanmayın.

Soyulabilir maskeler gözle görünür bir etki sağladıkları için sizi en tatmin eden bakım çeşidi olabilir. Sırf bu yüzden sık aralıklarla soyulabilir maske uyguluyorsanız büyük hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü bu maskeler cildinizi kurutup tahriş edebilir. Soyulabilir maskeleri haftada bir defadan fazla kullanmamaya özen gösterin.


# Cilt tipinize uyan soyulabilir maskelere yönelin.
Hafta sonu en yakın kız arkadaşınızla pijama partisi yapıyorsunuz ve soyulabilir maske ortaya çıkıyor. Sırf eğlenmek ve "bakım" uygulamak için kendi cilt tipinize asla uymayan o soyulabilir maskeyi uygulamayın. Maskenizin formülünü ve cilt tipini okumadan satın almayın. Örneğin kuru bir cildiniz varsa hyaluronik asit veya gliserin gibi nemlendirici özelliklere sahip maskeler tam size göre!

Yağlı yapıdaki cildiniz içinse kömür ya da kil içeren maskeleri seçebilirsiniz.


# Yüzünüzde uzun süre tutmayın.
Soyulan maskeleri ambalajında yazan kullanım süresinden daha uzun süre yüzünüzde tutmamalısınız. Başka bir şeylerle oyalanırken unutmamak adına zamanlayıcı ayarlamanız en iyisi olacak!


# Maskenizi nazik bir şekilde çıkarın.

Olası tahrişler yaratmamak için soyulabilir maskenizi yavaş ve nazik bir şekilde cildinizden arındırın. Bu en önemli maddelerden biri.


# Soyulabilir maske yapmadan önce ağda/ip/cımbız kullanmayın.
Cımbız bir nebze tolere edilebilir. Ancak ağda veya ip yöntemiyle yüzünüzdeki tüylerden arındıysanız, bir süre soyulabilir maske kullanmamaya dikkat edin. Çünkü ağda veya ip yaptığınızda, cildinizdeki ölü deri tabakası gider. Bunun üzerine bir de soyulabilir maske uygularsanız cildinizi savunmasız bırakırsınız. Bu da bakterilere, sivilcelere ve siyah noktalara neden olabilir.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X