Stresli Olduğunuzda Sizi Hemen Rahatlatacak 5 Şey

Bazen stresli anlar yaşadığımız ve hiç geçmeyecekmiş gibi hissettiğimiz oluyor. Bu anlarda derin nefes almanın haricinde yapabileceğiniz ve derhal etkisini göreceğiniz 5 öneriyi sizlerle paylaşıyoruz.

 

Stresli Olduğunuzda Sizi Hemen Rahatlatacak 5 Şey
Yayın Tarihi: 30.05.2019 14:25:00
1.Kafanızı sosyal medya ile dağıtın.
Stresli anlarınızda favori sitelerinizi ziyaret edin. Sizi eğlendiren Instagram hesaplarını ve Youtube kanallarını gezin. İnanın stresin ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Sosyal medyanın en iyi yanı bu gibi zorlu anlarımızda oyalanmamızı sağlamak ve kafamızı dağıtmak.

2.En yakın arkadaşınızla konuşun.
Wisconsin-Madison Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre, yakın bir arkadaşınızın sesini duymak gerçekten de stres seviyenizi düşürüyor. O halde telefonu elinize alın ve en iyi dostunuzu arayın. Biraz sohbetten kimseye zarar gelmez.

3.Oje sürün.
Tekrarlayan hareketler stresi bünyenizden uzaklaştırmaya yardım eder ve size sakinlik verir. Oje sürmeye ne dersiniz? Sadece manikürünüzün kusursuzluğuna odaklanın ve incelikli bir şekilde ojelerinizi sürün. Bittiğinde yatışmış olduğunuzu fark edeceksiniz.

4.Terleyin.
Kendinizi iyi hissettiren şarkılardan bir playlist oluşturun. Stresli anlarınızda kulaklıklarınızı takın, sesi açın ve koşun. Ya da salon sporlarından hoşlanıyorsanız ilginizi çeken herhangi bir tanesine yazılın. Terlemek fiziksel sağlığınıza iyi geleceği gibi stresinizi de alıp götürecek.

5.Esneyin.
Vücudunuzu gevşetirseniz zihniniz de gevşer. Bu nedenle yogaya şans verin. Bunun için zamanınız yoksa oturduğunuz yerden ellerinizi iki yana açarak sağ ve sola doğru gerinin. Kaslarınızı esnetmek çok iyi gelecek.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X