Taner Ceylan Galerist`te

Taner Ceylan’ın 1997 - 2009 yılları arasında ürettiği tüm eserlerini içeren ilk kitabı Grafiche Damiani Yayınevi tarafından İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanıyor. Kitabın tanıtımı 26 Mart akşamı Galerist Akaretler`de yapılacak.

 

Taner Ceylan Galerist`te
Yayın Tarihi: 16.02.2011 14:10:00

Türkiye’nin yaşayan en önemli sanatçıları arasında gösterilen Taner Ceylan’ın 1997 - 2009 yılları arasında ürettiği tüm eserlerini içeren ilk kitabı Grafiche Damiani Yayınevi tarafından İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanıyor.

Tasarımı Vahit Tuna’ya ait olan ve sınırlı adette basılacak kitapta eser görsellerinin yanı sıra Taner Ceylan’ın sanatına dair New Orleans Çağdaş Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Direktörü ve Küratör Dan Cameron’ın ‘Kim Olduğunu Bilmeyen Bizler’ (çeviri; Fatih Özgüven) ve dünya çapında birçok ödül sahibi ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in ‘Tanrı Ayrıntıda Gizlidir’ (çeviri; Serra Yılmaz) isimli metinleri yer alıyor.
 
Taner Ceylan’ın resimleri Hiperrealist tavırda olup kendi deyimiyle duygusal bir gerçeklik barındırmakta. Sanatçı güncel görsel algıyı tuvalde klasik bir tavırla ele alıp tekrar kurguluyor. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdüren Ceylan, Eylül 2011 de Galerist Galatasaray’da geniş kapsamlı bir kişisel sergiye hazırlanıyor.
Haber: Pemra G. Abasıyanık  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X