Tantracı Seksin Genel Kuralları

Cinsel sorunlarınızı çözmek ya da sekste yepyeni şeyleri keşfetmek istiyorsanız, tantracı seks ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

 

Tantracı Seksin Genel Kuralları
Yayın Tarihi: 2.02.2019 23:09:00
Sanskritçe'de "birlikte dokumak" anlamına gelen Tantra, Hinduizm, Budizm ve Taoizm'den yayılan eski bir felsefedir.  Batıdaki insanlar  genellikle Tantra'yı Kama Sutra'da resmedilen akrobatik pozisyonlar ile sınırlama ve algılama eğilimindeyken, pratik edenler konunun aslında seks ile çok az bir alakasının olduğunu belirtiyorlar. Tantracı öğretiler ise aslında ruhsal aydınlanmaya giden bir yol. Batı versiyonunda ise işler tamamen çiftler arasındaki ilişki ile sınırlandırılmış durumda. Integrative Transformation Center in New York City'den Cheryll, kendilerine Tantra'yı öğrenmek için gelen insanların amaçlarının partnerleri ile çok daha etkileyici seks deneyimleri yaşamak olduğunu belirtiyor. Tantra sayesinde bedenin, zihnin ve ruhun birbirine bağlandığı hesaba katılırsa, insanların amaçları çok da mantıksız görünmüyor.

Tantracı seks çok daha beyinsel ve ruhani olarak tanımlanabilir. Sürekli geçip giden enerji ile nefes alışverişinin senkronize edilmesiyle çiftler saatler boyunca birbirlerine bağlanabiliyor. Beraber geçirilen saatlerde partnerlerin her ikisi de çoklu orgazm olabiliyor. Hatta, boşalma sorunu yaşayan erkekler bile tantracı seks sayesinde boşalabiliyorlar. Ayrıca, çiftlerin birbirlerine uyum sağlayarak sekste inanılmaz dakikalar geçirmelerine de yardımcı oluyor.

Kendi evinde de workshop düzenleyen Cheryll, çiftlere birbirlerine kenetlenerek kucak kucağa oturmalarını, nefeslerini eş zamanlamalarını ve birbirlerinin gözlerinin içine bakmalarını söylemiş. Kadınlar pelvik kaslarını iterken çakra konuşmaları yapılmış. Ama ilk olarak, herkes partnerinin kalbine elini koyarak şu cümlenin devamını getirmeleri istenmiş: "Kendimi senin tarafından en çok sevildiğim ve değer verildiğime inandığım an....."

Okuduklarınız size seksten çok bir çift terapisiymiş gibi gelebilir. Aslında durum biraz öyle. Ama batıda her geçen gün birçok cinsellik uzmanı, tantracı seksi değerlendirme kapsamına alıyor. San Diegolu klinik psikoloji uzmanı Richard Jordan'a göre çiftler arasında işler ters gidiyorsa, en baştaki problem büyük olasılıkla cinsellikle alakalıdır. Çiftlere uyguladığı terapilerde, bedene odaklı bir yaklaşımın konuşmadan çok daha etkili olduğunu gözlemlediğini belirtiyor. O yüzden de terapi yöntemi olarak tantra öğretisini temel alıyor. Jordan'a göre tantracı seks sayesinde erkeklerin ereksiyon problemlerini düzeltmek de mümkün. Çünkü bu yöntem  partnerlerin her ikisine de öz güven aşılıyor ve ilişkileri daha verimli kılıyor. İnsanların genellikle zihinsel ve seksüel enerjilerini ayrı ayrı değerlendirdiklerini ve ikisini birleştirmeyi düşünemediklerini söyleyen Jordan, bu birleşmenin sağlandığı anda seksin, çiftlerin ilişkilerinde paylaştıkları en samimi şey olacağının altını çiziyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X