Taylan AKDAĞ resim sergisi

Taylan AKDAĞ, 3. kişisel resim sergisini Türkiye’nin en yüksek dağlarından oluşan 50 ayrı zirvede gerçekleştirecek.

 

Taylan AKDAĞ resim sergisi
Yayın Tarihi: 21.06.2010 15:03:00

Taylan Akdağ’ın resimleri, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi 100 dağcı tarafından, Ağrı Dağı dahil, 3000 metrenin üzerindeki 50 zirveye eş zamanlı olarak taşınacak.

Türkiye'nin zirvesinde resim sergisi

Ressam ve heykeltraş Taylan AKDAĞ, 3. kişisel resim sergisini Türkiye’nin en yüksek dağlarından oluşan 50 ayrı zirvede gerçekleştirecek. Ağrı, Van, Kayseri, Antalya, Trabzon, Erzurum, Rize ve Niğde illerindeki dağlara taşınacak resimler, 3000 metrenin üzerindeki zirvelerde sergilenecek. Eserler, 4 Temmuz 2010 tarihinde, eş zamanlı olarak 100 dağcı tarafından, 50 ayrı zirveye taşınacak.

Türkiye’nin en yüksek zirvesi Ağrı Dağı (5137 metre) başta olmak üzere Van’da Süphan Dağı, Rize’de Kaçkar ve Verçenik dağları, Kayseri’de Erciyes, Trabzon’da Demirkapı, Antalya’da Kızlar Sivrisi, Erzurum’da Palandöken, Niğde Aladağlar silsilesindeki Kızılkaya ve Büyük Demirkazık dahil 30 zirve, eş zamanlı olarak ilk kez bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün 10.yıl kuruluş kutlamaları kapsamında ortak proje olarak oluşturulan resim sergisi, kulüp üyesi dağcılardan oluşan ekiplerden her birinin eserleri zirveye çıkarmalarıyla gerçekleşecek.

Genç kuşak sanatçılar arasında yer alan Taylan Akdağ, plastik sanatlarda “mekan olgusu” üzerinde duruyor ve alternatif sanat teşhir alanı olarak dağları tercih ediyor. Akdağ’ın, “Night Club” adını verdiği 3. kişisel resim sergisi, kent biçimlerini ele alan çalışmalardan oluşuyor. 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X