Uçuş Yorgunluğunu Önlemek İçin

Medikal Estetik Hekimi Dr. Sibel Özgül, uçak yolculuklarının bağışıklık sistemimizi olumsuz etkilediğini ama çeşitli önlemler alarak bunu engelleyebileceğimizi belirtti.

 

Uçuş Yorgunluğunu Önlemek İçin
Yayın Tarihi: 12.12.2016 23:17:00
Uçuş boyunca uçağın manyetik sistemlerinden dolayı yolcular çeşitli yorgunluklar ve rahatsızlıklar yaşayabiliyorlar. Uzman Dr. Sibel Özgül uçağa binmeden önce özellikle 2 litre su içmelerinin önemli olduğunu belirtti.

Bununla birlikte Dr. Sibel Özgül, "Uçuştan önce 2 gram ve yolculuk ortasında 1 gram olmak üzere toplam 3 gram; okyanus aşırı uçuşlarda ise uçuştan önce 2 gram, yolculuğun ortasında 1 gram ve sonuna doğru 2 gram daha olmak üzere toplam 5 gram C vitamini alınması vücudumuzun bioritmini koruyarak olumsuz etkilerini azaltır. C vitaminine ilave olarak alınan 200 mcg selenyumun da benzer şekilde faydaları olacaktır. Dolaşım sorunu olanların mutlaka, sağlıklı bireylerin de uzun uçuşlardan önce ayrıca bebe aspirini kullanmaları gerekir" dedi.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X