Vantilatör İle Uyumanın Zararları

Sıcak havalar ne yazık ki uykuyu da olumsuz etkiliyor. Buna çözüm olarak yaz akşamlarında vantilatör ile uyuyanlardansanız bunu yapmamanız gerektiğini bilmenizde fayda var. İşte vantilatör ile uyumanın zararları!

 

 

Vantilatör İle Uyumanın Zararları
Yayın Tarihi: 1.08.2020 10:11:00
Vantilatörle aynı havayı odada sirküle ettiği için bu polen ve tozların odada gece boyunca dolaşacağı anlamına gelir. Böyle bir durum da alerjik bünyeler ve astım hastaları için iyi sonuçlar doğurmayacaktır. Vantilatörünüze yakından baktığınızda  her bir bıçağın üzerinde toz birikmiş olan toz öbeklerinizi görebilmeniz mümkün. Bunların uykunuz esnasında odaya karıştığını ve bu havayı soluduğunuzu bir düşünün. Sıklıkla bu bıçakların tozunu almayı ihmal etmeyin.
 
Vantilatör ve klima gibi soğutucular uyku esnasında maruz kalındığında cildinizi ve burnunuzdaki hava kanallarını da kurutur.
 
Doğrudan üzerinizde bir esinti ile uyuduğunuz için sabah sertleşmiş ve ağrılı kaslarla uyanmanız da cabası.
En iyisi doğal hava alarak camları ve kapıları açmanız olacak.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X