Venedik Film Festivali `Siyah Kuğu` ile açıldı

67. Uluslararası Venedik Film Festivali, Natalie Portman`ın profesyonel bir balerini oynadığı, Darren Aronofsky filmi `Black Swan`in gösterimiyle başladı. Festivalde 23 film Altın Aslan için yarışacak.

 

Venedik Film Festivali `Siyah Kuğu` ile açıldı
Yayın Tarihi: 2.09.2010 10:45:00

Uluslararası Venedik Film Festivali bu sene 1-11 Eylül arasında, 67. kez kapılarını dünya sinemasına açıyor.

Requiem for a Dream yönetmeninden Black Swan

'Pi', 'Bir Rüya İçin Ağıt' (Requiem for a Dream) 'Kaynak' (The Fountain) ve 'Şampiyon' (The Wrestler) gibi filmlerle günümüzün en önemli yönetmenlerinden biri olarak anılan Darren Aronofsky'nin yeni filmi 'Black Swan' (Siyah Kuğu), bugün başlayan festivalin açılış filmi olacak. Başlıca rolleri Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Kassel, Barbara Hershey ve Winona Ryder'in paylaştığı 'Black Swan' (Siyah Kuğu), New York'taki dans çevrelerinde geçen psikolojik bir gerilim. Aronofsky'nin dışında ana yarışma bölümünde yarışacak yönetmenler arasında Sofia Coppola, François Ozon, Tom Tykwer ve Takeshi Miike bulunuyor.

Usta yönetmen Francis Ford Coppola'nın kızı Sofia Coppola'nın filmi 'Somewhere', Altın Aslan için yarışacaklar arasında. 'Yarışmalı Filmler' bölümünde uluslararası jüri başkanlığını ise dahi yönetmen Quentin Tarantino yapıyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X