Vücut Tipine Göre Gelinlik

Gelinlik seçerken neleri gizleyip neleri vurgulayacağınızı çok iyi bilmelisiniz. Sizler için ayrı ayrı vücut tiplerine göre gelinlik modelleri derledik.

 

 

Vücut Tipine Göre Gelinlik
Yayın Tarihi: 12.10.2015 17:24:00

Şüphesiz düğün gününüz sizler için en önemli günlerden biridir. Bugüne hazırlanırken her detay çok ince bir şekilde düşünülür. En önemli detaylardan biri ise hiç şüphesiz gelinlik seçimi.. Bu özel günde herkes çok güzel görünmek ister, güzel görünmenin en büyük sırrı ise vücudumuza göre gelinlik seçmekten geçiyor. Biz de size yardımcı olabilmek adına, vücut tiplerine göre gelinlik modellerini ayırdık.

Geniş omuzlu gelinler, bedeni saran uzun vekabarık etekli modelleri seçebilir. Bu model, vücudu balerin gibi gösterir ve siluetin dengeli olmasını sağlar. Geniş omuzları ön plana çıkartmak için boyundan bağlamalı modeller tercih edilebilirsiniz. Göğüs çizgisini ön plana çıkartan modellerin, özellikle de V yaka tercih edilmesinde yarar var.

Uzun bacaklara, dar bir kalçaya ve bele sahipseniz, göğüsleriniz de çok büyük değilse, vücut hatlarınızı ortaya çıkarmaktan korkmayın. Gelinlik tercihinizde ince belinizi ortaya çıkarmaktan, aşağı doğru inen katlar ve dagalanmalarla bacak boyunuzu vurgulamaktan çekinmeyin. 

Boyunu olduğundan daha uzun göstermek isteyen gelin adaylarının, boyundan bağlı, askılı ya da dik yakalı, tek parça modelleri tercih etmesi gerekir. Yukarı kısımda yoğunlaşan ve aşağıya doğru inen işlemeler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. Bedeniniz 36-38’i aşmıyorsa ve damat adayı ile boy farkınız az ise, bazı kabarık modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca V yakalı modeller boyu uzun gösterir.

Zayıf ve hafif kıvrımlı bir bedene sahipseniz, sade ve basitlikten yana olun; vücudunuzun zarafetini ortaya çıkarmaya çalışın. Küçük bedeninizi daha kısa göstermeyecek, boyunuza vurgular yapan bir gelinlik seçin. Bunun yanı sıra olabildiğince ince kumaşlar; organze, şifon, tül vb. tercih etmelisiniz. Çok fırfırlı, ağır işlemeli modellerin içinde kaybolabilirsiniz. 

Göğüslerinizin küçük olduğundan yakınıyorsanız, dekoltesi fazla olmayan askılı ve destekli modeller, kayık yaka ya da tek omuzlu modeller kullanabilirsiniz. Eğer üst kısmınız ince, buna rağmen basen ve kalçalarınız daha kalın ise, karın üzerinden bollaşmaya başlayan modelleri seçerek basen fazlalıklarını kapatabilirsiniz. Kalçayı iyice ön plana çıkaran dar modellerden, beli ince gösteren kemerli modellerden ve hatları belirginleştiren saten kumaşlardan uzak durmalısınız. İşleme, kurdele, drapeler etek kısmında değil, mümkün olduğunca göğüs kısmında kullanılmalı.

Büyük göğüslere sahip bir gelinseniz, göğüs dekoltesinden kaçınmanız gerekir. Kare yaka ya da çok derin olmayan V yakalı modellere yönelmek doğru bir tercih olur.

Vücut tipinize göre gelinlik seçerken faydalanabileceğiniz ve ilham alabileceğiniz gelinlik modelleri için fotogalerimize göz atın!


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER DÜĞÜN HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X