WhatsApp'ta Bu Mesaja Dikkat Edin

WhatsApp kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir uyarı yayınlandı. Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları tehdit eden bir mesaj söz konusu cihazları kullanılmaz hale getiriyor.

 

WhatsApp'ta Bu Mesaja Dikkat Edin
Yayın Tarihi: 9.05.2018 02:48:00
Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp için kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir uyarı geldi. Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları tehdit eden bir mesaj söz konusu cihazları kullanılmaz hale getiriyor. 
 
Hata emoji'ler ve belli kodların bir araya gelmesiyle oluşuyor. İngilizce olarak ortaya çıkan bu mesaj, alıntı bölümü içerisinde (<…>) “Çok ilginç” ve “O kadar komik ki ağlıyorum” emoji'lerini içeriyor. 
 
Söz konusu mesaja tıklanması durumunda WhatsApp uygulamasında ve hatta telefonda da takılmalara yol açıyor. Başka bir deyişle bu mesaj telefonların sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelliyor. 
  
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X