Yavaşlayan Telefonunuzu Kurtarabileceksiniz

Tim Cook, ABC News'a verdiği bir röportajda Apple'ın pilleri eskimeye başlayan iPhone'ları sessizce yavaşlatması üzerine yeni bir gelişmeyi açıkladı.

 

Yavaşlayan Telefonunuzu Kurtarabileceksiniz
Yayın Tarihi: 18.01.2018 17:16:00
Apple'ın pilleri eskimeye başlayan iPhone'ları sessizce yavaşlatması ve bunu itiraf etmesi, iPhone kullanıcılarını rahatsız etmişti. Bunun üzerine Apple bir dizi toplu davayla karşı karşıya kaldı. Şimdi ise Tim Cook, ABC News'a verdiği bir röportajda bu durumdan bahsetti.
 
Cook, tartışmalı işlevi savunurken, önümüzdeki ay yayınlanması beklenen bir sonraki iOS 11 güncellemesinde işlevi kapatmak için bir yol sunulacağını söyledi. Böylece yavaşlatma işlevini kapatabilecek, ancak eskiyen pil nedeniyle ani kapanmalar veya diğer sorunlarla karşılaşabileceksiniz.
 
Cook, röportajında yavaşlatma işleviyle ilgili bir süre önce verdikleri kararı hatırlattı ve "biz bunun ne olduğunu söylemiştik," dedi. "Ama sanırım çoğu kişi buna dikkat etmedi. Belki biz de daha açık konuşmalıydık." 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X