Yaz Dramı: Babet Vurması

Bahar ve yaz aylarının en sevdiğimiz ayakkabı türünden olan babetler çoğu zaman güzel görüntüsünün altında aslında bize eziyet ederler. Bu acıyı en azından azaltmak ve ya önlemek için ne yapabiliriz?

 

Yaz Dramı: Babet Vurması
Yayın Tarihi: 11.08.2017 15:20:00
Alınabilecek önlemler:

- Alacağınız ayakkabıyı seçerken çok sıkı ve ya çok bol olmamasına dikkat edin.

- Yeni aldığınız bir ayakkabıyı giymeden önce ayağınıza deodorant sıkarsanız ayakkabı ayağınızın etrafında rahatça hareket eder ve su toplamasını önler.

- Yeni bir çift ayakkabı satın alırken, ayakkabının malzemesinin kalitesine dikkat edin, ayakkabı kenarları ve ağırlığı gibi faktörleri yakından inceleyin.

- Yeni ayakkabılarınızı giyinmeden önce ayaklarınıza bir miktar vazelin sürebilirsiniz.

- Ayakkabıları giymeden önce  yumuşatmak için üç gece üst üste içlerine hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya hint yağı sürebilirsiniz.

Yaralanmış ayağı tedavi etmek için: 

-Hindistan cevizi yağı ayakkabı vurması tedavisi için en iyi doğal tedavi yöntemidir. Nemlendirici ve anti-inflamatuar özellikleri ayakkabının vurduğu bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olacaktır.

-Bir bezin içerisine bir kaç adet buz küpü koyun ve yaklaşık 10 dakika boyunca etkilenen alan üzerinde bekletin.

- Ayakkabı vurması ile ayağınızda kabarcıklar varsa, etkilenen alan üzerine beyaz bir diş macunu sürün. İki saat boyunca açık bırakın. Ardından nemli bir bez ile temizleyin. Aynı bölgeye biraz vazelin sürün. Bu yöntemi yara iyileşene kadar günde bir kez uygulayın.

  
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X