Energy Addicts

Energy Addicts
Yayın Tarihi: 28.10.2014 00:00:00

Aslında haberde geçen aksesuarlar birer cihaz. İsrailli yüksek lisans öğencisi Naomi Kızhner projesinde, Dünya`mızdaki enerji kaynakları tükenirken, bir enerji topu olan vücutlarımızdan enerji üretebilir miyiz sorusuna cevap aramış ve farklı tasarımlarda aksesuarları " Energy Addicts" projesine dahil etmiş. 

Projeye göre; inzatif altın ve biyopolimerden yapılmış bu cihazlarla, vücüdumuzu temel bir enerji kaynağına dönüştürmek mümkün olabilir. Fotoğraflardan gördüğünüz üzere, aksesuarların derinin altına yerleştirilmesi düşünülmüş. Kan akışı ve hareketlerden enerji üretip bunu da kinetik enerjiye dönüştürecek bir aksesuar serisi tasarlanmış.

Sonuç olarak, giyilebilir tekonolojiler tasarım ile buluşunca özellikle sci-fi meraklıları için oldukça kullanılabilir ve cazip görünse de yaygınlaşması bakalım ne kadar sürecek? Etrafımda böyle insanların dolandığını görmek için heyecanlanmıyor değilim :) 

Projeye göz atmak için, aşağıdaki linke tık tık..

www.naomikizhner.com/#!final-projectenergy-addicts/c7q0/c7q0/i41hex

 

 

Kaynak : www.bigumigu.com

                www.naomikizhner.com/#!final-projectenergy-addicts/c7q0/c7q0/i41hex

 
Yazarın Son Yazıları

YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X