PaperGirl

PaperGirl
Yayın Tarihi: 18.03.2011 00:00:00

Mayıs ayında İstanbul enerji dolu ve sıradışı bir etkinlik ile baş başa.. Papergirl Avrupa`da yayılmasından sonra bu yıl İstanbul`da da bir etkinlik düzenliyor. Bisikletle gazete dağıtan ``Paperboy`` `lardan eslinlenerek düzenlenen canlı bir sanat etkinliğinın diğerlerinden farkı; sokakta gezerken bisikletli birisinin gelip elinize rulo şeklinde bir sanat eseri iliştirmesi. Kar amacı gütmeyen  bu sanat projesinin ilki Almanya`da yapılmış ve şimdiye kadar dünyada toplam 18 ülke ve 26 kez gerçekleştirilmiş. Mayıs ayında siz de İstanbul sokaklarındaki sürprizlere hazır olun derim..

Herhangi bir sanat ile uğraşan her kişiyi ``Açık Çağrı`` yöntemiyle herhangi bir ayrıma başvurmadan davet eden Papergirl`e katılmak çok basit hem de çok eğlenceli. Sanatın dokunulmazlığını sorgularken benim de eserlerim elden ele gezsin istiyorum diyorsanız 10 Mayıs tarihine kadar çalışmalarınızı proje adresine ulaştırmanız gerekiyor. Bu tarihe kadar; fotoğraf, desen, ilüstrasyon, baskı, kolaj, tekstil gibi sanatsal üretimlerinizi en az 2 kopya olmak üzere rolo haline getirdiğiniz formatta aşağıdaki adrese göndermeniz yeterli. Kopyaların bir tanesi bisikletlerle dağıtılırken diğer kopya sergilerde kullanılacak.

Adres:

Milk GalleryŞahkulu Mah. Balkon Çıkmazı
No: 8/A Galata / Beyoğlu / İstanbul

Etkinliğin aşağıdaki adreslerinden eğlenceli tüm koşulları öğrenin ve rulo haline getirdiğiniz çalışmaları gönderin gitsin. Kimbilir kimlere ulaşabileceksiniz, hem de sadece bisikletle!

 http://papergirl-istanbul.tumblr.com/ 

http://papergirl-istanbul.blogspot.com/ 

 
Yazarın Son Yazıları
-Uber’den Tatlı Bir Hamle!

- Milk Train!

-Hey Siri, stresimi düşür!

-Gücünü Doğada Bulanlar!

-Nimasensor!

-3D Printed Suchi deneyimi!

-Kahveni app’inden kontrol et! : Ember Mug!

-Yaratıcı Pati kullanımları


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-Lords of Dogtown

-Lords of Dogtown

-Türkiye`de artık Lakros var!!

-Türkiye`nin En İyi Spor Blogları

-Türkiye`nin En İyi Spor Blogları

-Lakros diye bir spor var..

-1havalar!

-Lakros diye bir spor var..


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X