Yeni uygulama: Kiwi

Dünden beri Facebook`tan gelen bir bildirim var. Muhtemelen size de birkaç davet gelmiştir. Candy Crush bitti, Kiwi mi başladı derken, merak ettik, inceledik.. Bakalım neymiş bu Kiwi?

 

Yeni uygulama: Kiwi
Yayın Tarihi: 25.06.2015 15:00:00

2 gündür davet üstüne davet yağıyor.. Davet Facebook`taki yeni bir uygulamadan.. İsmi `Kiwi`. Başta oyun sandığımız bu uygulamayı biraz araştırdıktan sonra anlıyoruz ki bu bir oyun değil. Halihazırda var olan ask.fm`in aynısı diyebiliriz.

Bir profil oluşturuyorsunuz ve arkadaşlarınıza ya da hiç tanımadıklarınıza rastgele sorular sorabiliyorsunuz. Tabii bunu anonim olarak da yapmanız mümkün. İşin güzel tarafı da tam olarak burada başlıyor. İnsanlar karşılıklı soramadığı soruları bu yolla sormaktan büyük keyif alıyor. Meraklı milletiz malum.. 

Fakat uygulamada şöyle bir hile var ki, bu bize davet yollayan arkadaşlarımızın başına gelen durum oluyor: Uygulamayı görmek için bile bir kez tıkladığınızda Facebook kullanan tüm arkadaşlarınıza davetiye otomatik olarak yollanıyor. Her ne kadar kızsak da, muhtemelen aynı daveti biz de yolladık.. 

Dolayısıyla bu durumdan kaçınmak istiyorsanız, haberimizden anladığınız kadarıyla yetinin ve uygulamaya dokunmayın; yok eğer beğendiyseniz arkadaşlarınıza bir davet yollamanın ne zararı olabilir diye de düşünebilirsiniz.. 

Bakalım bu yeni uygulama, böyle bir pazarlama taktiği ile etkili olabilecek mi; yoksa tam tersi bir tepki mi yaratacak? 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X