Yılbaşı Sofraları

Yılbaşına dair misafirlerinize özel eşsiz bir sofra hazırlamak istiyorsanız haberimize göz atın.

 

 

Yılbaşı Sofraları
Yayın Tarihi: 23.12.2015 15:45:00

Yılbaşı Menüsü Nasıl Olmalıdır?

İyi bir yılbaşı menüsü isteğe bağlı olarak, 6-7 çeşitten oluşabilir. Böyle bir akşamda yemeğe başlamadan önce mideyi rahatlatacak digestivler almak, yemek öncesi kişinin ilerleyen saatler içinde rahat olmasına zemin hazırlayacaktır. 

Sofra Düzeni;

Birçok güçlü markanın özel yılbaşı koleksiyonları mevcut. Çeşit çeşit, renk renk altarnatif çok..Ama siz gelen kişilere özel bir yemek takımı oluşturun. Hem misafirlerinizin kendilerini özel hissedeceklerdir hem de bu tabakları arkadaşlarınıza yılbaşı hediyesi olarak verebilirsiniz. Üzerinde arkadaşınızı anlatan eğlenceli bir detay ya da desen olan tabaklar seçerek kişiye özel bir yemek takımı oluşturabilirsiniz. Masada ki renk uyumuna dikkat edin. Mesela siyah bir örtü seçip, aksesuarlarınızı kırmızı ve silver kullanmayı tercih edin. Bu şekilde çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Masa süslemesinde tabakların altına, masanın üzerine parlayan renkli yıldızlar, küçük çam kozalakları ve masa ortasına görüş mesafesini etkilemeyen boyutta bir noel baba koyulursa hoş durur. 

Mumlar, yılbaşı sofralarının olmazsa olmazıdır. Mumları unutmayın. Kırmızı tea lightları kullanabilirsiniz.

İçki Servisi;

Mutlaka içilecek içeceklerin durumu ve çeşitliliği, yenilecek yemeklere uygun olarak seçilmelidir. Örnek olarak beyaz etle beyaz şarap, kırmızı etle kırmızı şarap tercih edilmeli. Tabii bu akşama özel masada şampanya da patlatılabilir. Bu gecede, yemekle birlikte tüm akşam içki servisi olur.

Beyaz şarap servis ederken, şarabın soğukluğunu kaybetmemesi için soğuk bardağın 3/1’i, kırmızı şarapta oda ısısında bardağın 2/1’i kadar doldurulmasına dikkat edilmelidir.

Sofra düzenlemelerinden ilham alın!


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X