Yoga Pratiğini Hayvanlarla Yapmanın Nedeni

Kendinizle, bedeninizle ve düşüncelerinizle başbaşa kaldığınız yoga pratiğini bir de evcil hayvanınızla yapmaya ne dersiniz?

 

Yoga Pratiğini Hayvanlarla Yapmanın Nedeni
Kaynak: Shutterstock  |  Yayın Tarihi: 5.10.2016 10:20:00
Kedi yogası. Keçi yogası. At yogası. Yoga pratiğinizi evcil hayvan(lar)ınızla yapmanın nedenlerini uzmanından dinleyin istedik.

3 kelime. Keçi ile yoga. Eğer kaçırdıysanız, Oregon’daki No Regrets Farm, keçilerle gerçekleştirdiği yoga pratiği ile interneti adeta ele geçirmişti. Ve işin aslı bu, hayvanları yoga pratiğine dahil eden ilk deneyim de değil.Yogi Rachel Brathen, yogayı evcil keçisi ile yapması ile tanınıyor. Illinois’te bir yoga stüdyosu katılımcılarını kedilerle karşılıyor. Denver’daki bir hayvan barınağı, bakıma muhtaç kedileri ve köpekleri kurtarmak için YogaAdoptables adlı bir proje başlattı.

Instagram için epik kareler sağlamasının dışında, neden herkes bunu yapıyor? Kundalini Yoga Uzmanı ve RA MA Institute for Applied Yogic Science and Technology kurucusu Guru Jagat, “İnsanların hayvanların masumiyeti ile ilişki kurması beni hiç şaşırtmadı,” diyor. Himalayalar gibi noktalarda yoga pratiği yapan Jagat, keçi dahil hayvanlarla yoga deneyimini yaşayan ilk isim.

“Her şey o kadar karmaşık ve deforme edilmiş ki, sadelik ve masumiyete adeta imreniyoruz,” diyor. Temel olarak, akıllı telefonlarımızla kurduğumuz bağdan çok daha derininden ve gerçeğinden bahsediyor. Burada da hayvanlar devreye giriyor. Öze dönme hareketi de daha derin bağlar kurulabilecek hayvanlarla yoga deneyimini ortaya çıkarıyor.

Denemeye değer. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X