York testi

Sağlıklı bir hayatı maksimum performansa çıkaran York test, sizi ve tüm çalışanlarınızı iş dünyanızda ziyaret ediyor.

 

York testi
Yayın Tarihi: 23.07.2010 15:55:00

Kendinizi sürekli yorgun mu hissediyorsunuz? Sürekli halsiz, mutsuz musunuz? Yataktan kalkmakta zorlanıyor veya canınız işe gitmek istemiyor. İşte uykunuz geliyor, performansınız düşüyor ve verimsiz olduğunuzu hissediyorsunuz. Ve siz, tüm bunları mevsim değişikliklerine, kış yorgunluğuna, bahar rehavetine mi bağlıyorsunuz? Belki de sorun mevsimlerde değildir. Belki de sorun yediklerinizdedir!

Masum gözüken ve hiç tahmin etmediğiniz bir çok yiyecek,  sizin vücudunuza zarar vererek  sürekli yorgun ve halsiz hissetmenize ,şişmanlamanıza veya yıllardır süren hastalıklara sebep oluyor olabilir.

Vücudunuz siz farkında olmadan bazı besinlere karşı tepki veriyor ve sindirim sisteminizde problem oluşturabilir. Bu  sindirilemeyen besinler bağışıklık sisteminizi, aynı bir virüs veya bakteri gibi savunma sisteminizi tetikleyerek sizi hasta ediyor veya kilo almanıza sebep oluyor olabilir.

Gıda intoleransı olan kişiler,  yıllarca ne yapacaklarını bilmeden normal hayat ve aktivitelerinde sıkıntı yaşayabilir  hatta bazı vakalarda çalışamaz hale bile gelebilirler. Günlük yaşantılarını etkilediği gibi iş hayatlarında da birçok sıkıntı yaşarlar.

İş hayatında karşılaşılan sorunların arasında kronik yorgunluk, halsizlik, depresyon, konsantre olamama durumunu sayabiliriz. Tabi bunlara  işteki performansınızı etkileyecek diğer faktörleri de eklemek gerek. Yani Gıda İntoleransı;  Şişmanlık, Kilo verememe, Migren, Akne, Nedeni bilinmeyen ödem, Gaz, Şişkinlik, Kabızlık, Cilt problemleri (örn. sivilceler, kaşıntı nörodermatit, kronik egzema vs.), Romatizmal hastalıklar, Astım, İshal , Mide krampları, Uyku bozuklukları, Baş ağrısı, Solunum yolu hastalıkları, Kronik Farenjit, Sürekli nezle olma, Ağızda yaralar, Epigastrik Ağrılar, Crohn hastalığı, İrritabl Bağırsak Sendromu, Sık gribe yakalanma, Kronik burun akıntısı, OSB (Otistik Spektrum Bozukluğu), Sedef hastalığı, Nörodermatit, Ürtiker... gibi birçok hastalığa yol açabilir.

Özellikle konsantrasyon , günlük yaşamımızda ve işte , dolayısıyla hayatımızda bizi başarıya götüren en önemli faktörlerden biridir ve çoğu insan yaptığı herhangi bir işle ilgili konsantrasyonunu toplayamamaktan şikayetçidir. Konsantre olamama durumu , çoğumuz için büyük bir problem teşkil etmektedir. Uyku bozuklukları, kronik yorgunluk, gastronel ve psikolojik  problemler konsantrasyon bozukluğuna sebep olan en önemli faktörlerden bazılarıdır. Ve , York Test ile bunları değiştirerek , iş hayatınızda performansınızı en yüksek seviyeye ulaştırmanız mümkün!

İngiltere Alerji cemiyetinin görevlendirildiği yeni bir çalışmada depresyon, insomia, kötü duygu durumu, mental bulanıklık, gerginlik, panik atak ve anksiyete semptomlarından muzdarip olan 194 hasta incelenmiş.

Bu hastaların %87’si sarsıcı bir şekilde,  bir kan testi olan YORK TEST  yöntemi kullanılarak elde edilen sonuçlarda vücudun reaksiyon gösterdiği gıdaları diyetlerinden çıkarılmasında sonra hastaların semptomlarında haftalar içerisinde anlamlı bir azalma olduğu gözlenmiş. Diyet zihin sağlığımız için önemli faktörlerden birisi.

Yorgunluk gıda intoleransı nedeniyle meydana gelebilir

Yorgunluğunuza sebep olan gıdaları bulmak için kullanılan en başarılı yöntem bir kan testi olan YORK TEST.. Letarji ve yorgunluk semptomları tarif eden 648 kişi ile bir çalışma yapılmış. Bu hastaların sersemlik hissine sahip olan %87’si kan testinde pozitif reaksiyon gösteren gıdaların diyetlerinden çıkarılmasından sonra enerji seviyelerinde anlamlı bir artış olduğu tespit edilmiş. Hastaların YORK TEST ile tespit edilmiş olan gıdaları tekrar tüketmesiyle  enerji seviyelerinde ani bir düşüş tarif ettikleri çalışma sonucunda görülmüş. YorkTest, bir gıda duyarlılık testidir ve test sadece bir parmaktan ev koşullarında bile alınabilecek bir kaç damla kanın laboratuvarda  çalışılması ile sonuç alınmakta

YORK  testi ile hangi gıdaya karşı intoleransınız olduğunu hemen öğrenebilirsiniz

YORK TESTİ parmak ucunuzdan alacağımız kanı inceleyerek vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunu tespit eder ve neticeye göre uygulamanız gereken beslenme programını oluşturur.

YORK Testi'ni yaptırmış olan 2500 hasta arasında yapılan anket şu sonuçları vermiş:

Hastaların;  %90’ı, kendi pozitif deneyimlerine dayanarak YORK Testi'ni herkese tavsiye ettiklerini...

%72’si, Bu test sonucunda sağlık durumlarının büyük ölçüde iyileştiğini...

%78’i, Sorunlu olarak teşhis edilmiş gıdaları zamanla tekrar beslenme planlarına dahil ettikleri zaman düzelmiş olan semptomların %90'ının tekrar geri geldiğini belirtmişler. 

 

Haber: Pemra G. Abasıyanık  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X