YouTube Tasarım Değişimine Gidiyor

Video denildiğinde akla gelen ilk platform olan YouTube sitesinin genel görüntüsünde değişikliğe gidiyor.

 

YouTube Tasarım Değişimine Gidiyor
Yayın Tarihi: 4.05.2017 02:33:00
Herkes tarafından denenebilecek yeni tasarım uzun bir bekleyişin sonunda kullanıma sunuldu. İlk bakışta büyük bir farklılık göze çarpmasa da, detaylar daha rahat bir YouTube deneyimi vadediyor. Öncelikle videoların isimleri artık mavi değil, siyah renkte görünüyor. Ekranın solunda yer alan seçenekler çok daha kullanışlı şekilde düzenlenmiş görünüyor. Kanalların fotoğrafları ise artık daha ufak ancak yuvarlak formatta görünüyor. YouTube logosu ve arama çubuğu da yine ufalanlar arasında yer alıyor. Artık videolara veya takip ettikleriniz listesine bakarken “daha fazla yükle” tuşuna basmanıza gerek kalmıyor. Siz aşağı indikçe bu içerikler otomatik olarak yükleniyor. Kanalları açtığınızda ise kapak fotoğrafının daha geniş durduğu ve abone ol butonunun büyütüldüğünü görüyoruz.

Elbette bu ufak ancak kullanışlı değişikliklerin yanı sıra sitenin daha hızlı çalışmasını sağlayacak değişiklikler de yapıldı. Aynı zamanda yakında gece modunun da resmen kullanıma sunulması bekleniyor fakat bu konuda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X