YouTube'a Yeni Özellik Geliyor

Masaüstü cihazlar için uzun bir süredir kullanımda olan özellikle birlikte mobil platformlarda da yeni bir deneyim kullanıcıları bekliyor olacak.

 

 

YouTube'a Yeni Özellik Geliyor
Yayın Tarihi: 9.08.2017 23:11:00
Google’ın diğer uygulamalarına oranla “nitelikli” güncelleme sunma konusunda biraz geri planda bıraktığı Youtube, yakın dönemde ilk detayları ortaya çıkan güncellemeyle mobil platformlarda hatırı sayılır bir özelliğe sahip olmaya hazırlanıyor. Google’ın masaüstü cihazlar için yaklaşık bir yıllık bir zaman dilimi öncesinde sunmaya başladığı video hız ayarı, testlerin ardından mobil platformlara da sunulacak. Mobil cihaz kullanıcılarına, videodaki izleme hızını opsiyonel olarak ayarlama imkanı sağlayacak olan “Hız kontrol ayarı” özelliği test sırasında da kendisini gösterdi.
 
Google Pixel üzerinde Youtube Android uygulamasının son sürümünde test edildiği belirtilen ve ilk görüntüleri ortaya çıkan özellikle şimdilik hız seçeneklerinin hangi aralıklarda olacağı netlik kazanmış değil. Eğer Youtube, masaüstü versiyonundaki aralıklara birebir sadık kalırsa kullanıcılar mobil cihazları üzerinden 0.75x, 0.5x ve 0.25x değerlerinde daha yavaş veya 1.25x, 1.5x ve 2x daha hızlı video izleme opsiyonuna sahip olacak. Özelliğin hangi tarihte sunulacağıysa şimdilik belirsizliğini koruyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X