Zamanı Olmayanlara Özel 3 Dakikalık Spor Programı

İş hayatı, okul, trafik, çocuklar derken spora hiç vakti kalmayanlar için bu 3 dakikalık spor programını öneriyoruz.

 

 

Zamanı Olmayanlara Özel 3 Dakikalık Spor Programı
Yayın Tarihi: 21.11.2019 14:54:00

Spor yapmaya vakit bulamıyorum, evde spor yapma programları, evde spor gibi aramalar yapanlara özel bu 3 dakikalık egzersiz porgramını öneriyoruz. Üç dakika da olsa gerçekten işe yarayacak ve ayna karşısında değişimi göreceğiniz bu program sayesinde artık spor yapmamaya bahaneniz kalmayacak.
İşte günde sadece 3 dakika ayırarak tüm vücudunuzu çalıştırabileceğiniz egzersizler!

1 . Feet-Elevated Glute BridgeBir stand ya da benchin önüne geçin. Ayak topuklarınız bench üzerinde olacak bir konumda, benchin önünde matın üzerine uzanın. Kollarınızı avuç içleri havaya bakacak konumda yanlarınıza alın. Sırtınız yerde düz bir pozisyonda kalsın( a) . Karın ve kalça kaslarınızı sıkarak yavaş ve kontrolü elden bırakmadan kalçanızı havaya kaldırın (b), vücudunuz düz bir çizgi olana kadar kalkmaya devam edin. Bir iki saniye bu pozisyonda durun ve başlangıç pozisyonuna geri dönün.

20 saniye içinde olabildiğince çok sayıda tekrar yapmaya çalışın. Hareketi 2 set şeklinde uygulayın.

2 . Pushup And Inverted Shoulder PressElleriniz omuz genişliğinde, bacaklar kalça genişliğinde açık olacak şekilde plank pozisyonu alın. Vücudunuz baştan topuğa doğru düz bir çizgi oluşturacak şekilde olsun. Ardından kalçanızı havaya doğru kaldırıp vücudunuzu V şekli alacak şekilde konumlandırın (a). Kalça pozisyonunuzu bozmadan dirseklerinizi kırın ve bir itiş yaparak öne doğru gelin (b). Ardından yine dirseklerden destek alarak baştaki pozisyonunuza dönün. Bu pozisyonda, dirseğinizi neredeyse yere değecek kadar aşağıya doğru indirin.

Hareketi 20 saniyelik olacak şekilde 3 set şeklinde yapın.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X