Zulzanit taşı renkleriyle büyülüyor

Dünyada sadece Muğla – Milas bölgesinde çıkan ve dünyaca ünlü mücevher tasarımcısı Stephen Webster`ın adına koleksiyon dahi hazırladığı zultanit taşı, renk değiştirme özelliğiyle göz kamaştırıyor.

 

Zulzanit taşı renkleriyle büyülüyor
Yayın Tarihi: 24.03.2015 10:27:00

Madonna, Kate Moss, Christina Aguilera, JohnnyDepp, Cameron Diaz, Kate Beckinsale, CharlizeTheron, Pink gibi dünya starları, bu sıralar Stephen Webster’ın zultanit taşından tasarımlarını kullanmayı tercih ediyor. Dünyada sadece Muğla-Milas bölgesinde, denizden 4000 metre yükseklikten çıkarılan ve değerli taşlar statüsünde yer alanzultanittaşını bu kadar özel kılan şey ise doğal taşlar içerisinde renk değiştirebilme özelliğine sahip tek taş olması.Zultanit taşı, ilk başta şeffaf gibi görünse de ışığın açılarına göre pembe, yeşil, kahverengi ve mor olmak üzere 4 renge bürünüyor.

Anadolu’da Osmanlı İmparatorluğu’nu yöneten 36 sultana ithafen bu ismin verildiği zultanit, renk değiştirme özelliği sayesinde her kıyafet ile uyumlu bir bütünlük sağlıyor. Moda dünyasının yeni keşfi zultanit taşına ait birbirinden özel koleksiyonları, Türkiye’de ise Tuğçe Gümüş Tasarım sunuyor.

 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X