Shot on iPhone Challenge Başladı

Shot on iPhone Challenge makro fotoğrafçılık yarışması başladı.

 

 

Shot on iPhone Challenge Başladı
Yayın Tarihi: 26.01.2022 11:48:00
 
Bu neden heyecan verici?


iPhone 13 Pro serisi, şimdiye kadar bir iPhone'da bulunan en gelişmiş kamera sistemine sahip ve kullanıcılar ilk kez minimum 2 santimetre netleme mesafesiyle keskin, çarpıcı makro görüntüler yakalayabiliyorlar. Sıradan nesneleri olağanüstü kılma ve yaşamdan daha büyük görünme yeteneğine sahip olduğundan, makro fotoğrafçılık gerçekten büyüleyici. iPhone makro fotoğrafçılığındaki en ilginç çekim örneklerinden bazıları, saç fırçası, bir meyve parçası, bir ampul, bir içecek üzerindeki bir grup baloncuk veya yaban arısı gibi günlük nesnelerin görüntülerini içeriyor.
 
Beşi Apple'dan ve beşi dünyanın dört bir yanından profesyonel fotoğrafçılardan oluşan 10 uzman jüri, Apple Newsroom, apple.com'daki bir galeride kutlanacak ve Apple'ın Instagram kanalında öne çıkacak kazanan fotoğrafları seçmek için birlikte çalışacak. Ayrıca dijital kampanyalarda, Apple Mağazalarında, reklam panolarında ve hatta halka açık bir sergide görünebilecekler.


Apple Shot on iPhone Challenge için iPhone ile çektiğiniz en iyi makro fotoğraflarınızı paylaşın

Apple, makro fotoğraflar için Shot on iPhone Challenge ile iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max kullanıcılarını küçük detayları büyük ve etkili bir şekilde fotoğraflamaya davet ediyor. Bugünden itibaren başlayan yarışma 16 Şubat 2022’ye kadar devam edecek. Kazananlar Nisan ayında açıklanacak.

iPhone 13 Pro ürün serisi, şimdiye kadar bir iPhone’da yer alan en gelişmiş kamera sistemine sahip. Üstelik kullanıcılar ilk kez en az 2 santimetre odak uzaklığıyla net ve etkileyici fotoğraflar çekebiliyorlar. Apple, sizi makro çekim özelliğini kutlamayı amaçlayan bu yarışmaya katılmak için iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile çektiğiniz favori makro fotoğraflarınızı #ShotoniPhone ve #iPhonemacrochallenge etiketlerini kullanarak Instagram ve Twitter’da paylaşmaya davet ediyor. Sektördeki ve Apple’daki uzmanlardan oluşan bir jüri, dünyanın her yerinden gönderilen fotoğrafları değerlendirip kazanan 10 fotoğrafı belirleyecek. Kazanan fotoğraflar Apple Newsroom’daki bir galeri ve apple.com/tr sayfasının yanı sıra Apple Instagram (@apple) ve diğer resmi Apple hesaplarında kutlanacak. Kazanan fotoğraflar dijital kampanyalarda, Apple Store’larda, reklam panolarında veya herkese açık bir fotoğraf sergisinde de yer alabilecek.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’teki pro kamera sisteminde, Apple tasarımı A15 Bionic çipin benzersiz performansından güç alan yeni Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto kameralar bulunuyor. Yepyeni Ultra Geniş kamera, loş ışık koşullarında yüzde 92 oranında iyileşme sağlayarak daha parlak ve net görüntüler oluşturan daha büyük bir ƒ/1.8 diyaframa ve yeni bir otomatik netleme sistemine sahip. Yeni lens tasarımı, iPhone’daki Ultra Geniş lense ilk kez gelen otomatik netleme özelliği ve gelişmiş yazılım, kullanıcıların süjelerin gerçek hayattakinden çok daha büyük göründüğü etkileyici makro fotoğraflar çekmelerine imkan veriyor.
Makro çekimlerin en etkileyici örneklerinden bazıları arasında saç fırçası, yiyecekler gibi her gün kullanılan nesneler veya buz, kar, kuş tüyü, çiçek, böcek ya da evcil hayvanlar gibi doğada yer alan süjeler bulunuyor. Makro çekimin güzelliği, sıradan olanı sıra dışı hale getirebilmesinden ileri geliyor.

iPhone 13 Pro ile makro çekim ipuçları:

-Süjenize yakınlaştığınızdan emin olun. Fotoğraflamak istediğiniz süjeye 2 santimetre (yaklaşık bir inç) kadar yaklaşabilirsiniz.
-Başlıca odak noktasını kadrajın ortasına yakın bir yere yerleştirin. iPhone ile makro çekim yaparken en net odak noktası burasıdır.
-Belirli bir odak noktası ayarlamak için vizörde bir alana dokunun.
-Ultra Geniş görüş alanıyla çekim yapmak için .5x ayarını kulanın ya da daha dar bir kadraj için 1x ayarıyla çekim yapın. Siz süjenize yakınlaştıkça, iPhone 1x kadrajı korurken kameralar arasında otomatik olarak geçiş yapar.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X