Trend Alarmı: Kelebek Saç Kesimi

Bob ve mullet kesimin birleşimi diyebileceğimiz katmanlı “kelebek” saç modeli hızla 2022'nin en popüler saç kesimlerinden biri haline geldi.

 

 

Trend Alarmı: Kelebek Saç Kesimi
Yayın Tarihi: 29.03.2022 09:49:00
Popüler saç modeli, aslında uzunluktan ödün vermeden daha kısa bir saç yanılsaması verilmesini sağlıyor. Jennifer Lopez, Kelly Rowland, Hailee Steinfeld ve Sydney Sweeney gibi ünlülerde görülen saç kesimi, her zaman gün ışığına çıkmaya hazır olan 70'lerin havalı stilini yansıtıyor.

 
@haileesteinfeld

 Kelebek saç kesimi, iki farklı saç kesimi görünümünün birbirine karıştırılması olarak tanımlanabilir. Stil, yanlardan daha kısa katlar halinde arkaya doğru kesilebilecek kadar uzun saçlar gerektiriyor. Böylece saç kesimi tamamlandığında temelde kısa yan katlar mükemmel bir uyum içinde daha uzun katlarla karışıyor gibi görünüyor.


@hairdotcom

Görünüm, kabarık ve kalın telli saçlarda en iyi sonucu verse de kıvırcık ve dalgalı saçlarda da ideal bir seçim. Uzun arka katı bağlayıp kısa yan katları salık bırakarak kelebek kesim saç stili toplu şekilde de rahatlıkla kullanılabilir. 70'lerde çok yaygın olan serbest ve çılgın görünümü size veren kelebek saç kesimi çok minik bir bakımla nostaljik ve eforsuz bir stil yaratmak konusunda çok başarılı.
 


  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X