21 Bileklikleri`nin Kuralları

Kutuda gelişim süreci için 20 adet bileklik ve hedefinize ulaştığınız gün için özel olarak hazırlanmış, dilerseniz tek başına da kullanabileceğiniz 21. gün bilekliğiniz bulunmakta.

 

 

21 Bileklikleri`nin Kuralları
Yayın Tarihi: 28.07.2015 07:31:00

1. Bileklikleri kullanmaya başlamadan önce kişisel hedefinizi belirleyin.

2. Bu hedefe ulaşmanın sizin için önemini anlatan 21 kişisel nedeni ajandanıza/defterinize not edin. Nedenler sizi amacınıza daha çok bağlayacaktır.

3. Hedefiniz doğrultusunda tamamladığınız birinci gün için kolunuza bi-rinci bilekliği takın.

4. Hedefiniz doğrultusunda tamamladığınız her gün için kolunuza bir bileklik daha takarak 21. güne ulaşın. Gün içinde bilekliklerinizi gördüğünüzde beynin çağrışım mekanizması devreye girerek motivasyonunuzu tazeleyecek; bileklik sayısı arttıkça motivasyonunuz ve bağlılığınız da artacaktır.

5. Tebrikler! Hedefinize ulaştınız! Artık sizin için hazırlanmış 21.gün bilekliğinizi takabilir ve hazır olduğunuzda sıradaki hedefinize geçebilirsiniz. Peki 1 gün yapmasanız ne olur?

Süreci başa sarmış olursunuz. Örneğin; 8 gün boyunca düzenli olarak hedefinizi gerçekleştirmiş ve kolunuzda 8 bileklik taşıyorken, 9.günü pas geçerseniz kolunuzda bulunan tüm bileklikleri çıkartır ve baştan başlarsınız.

NEDEN 21 GÜN?

Alışkanlıkların 21 günde kazanıldığı/kaybedildiği tezi ilk olarak Maxwell Maltz`ın kaleme aldığı 1960 basımı "Psycho-Cybernetics" isimli kitapta an-latılmıştır. Maxwell Maltz bir plastik cerrahtır. Kitabında operasyon geçiren hastalarına ilişkin gözlemlerini anlatmaktadır. Hastalarından bazılarının geçirdikleri operasyon sonrası hayatlarına daha mutlu, enerji dolu devam ederken; bazı hastalarının ise güzel olmadıklarını düşünmeye devam ettiklerini ve hayata karşı çekingen tavırlar sergilemeyi sürdürdüklerini farketmiştir.

Maxwell Maltz bu noktada hastalarının hayatlarında değişim yaratanın aynadaki yansımaları değil, zihinlerinde kendilerine ait yarattıkları figür olduğu sonucuna ulaşmıştır. Bu sonuç değişim odaklı bir araştırmayı teti-klemiştir. Maltz araştırması ile, beynimizde yeni yollar ve bağlantıların oluşmasının 21 gün aldığı sonucuna ulaşmıştır. Günümüzde, bu kitap temel alınarak yazılmış çok sayıda başka kitap da bulunmaktadır.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X