Ayşe Arman`ın Bodrum`daki evi InStyle Home`da

Ayşe Arman Bodrum`daki yeni evinin kapılarını InStyle Home`a açtı.

 

Ayşe Arman`ın Bodrum`daki evi InStyle Home`da
Yayın Tarihi: 29.06.2015 10:51:00

InStyle Home`un ilk sayısını hatırlıyor musunuz? Ayşe Arman`ın Dubai`deki evini ilk sayısına konuk eden InStyle Home`un Temmuz 2015 kapağında da ünlü gazateci yazar Arman`ın Bodrum`daki yeni evi var. Temmuz sayısı ile Ayşe Arman`ın Bodrum keyfine dahil olmaya hazır olun!

"Sarp bir yamacın üzerinden manzaraya hakim bir ev, biraz Kuzey Avrupalı,  biraz da Kaliforniyalı. Ayşe Arman ve ailesinin Bodrum’daki yeni evleri  Mimar Nükhet Boz ve Elmon Pekmez’in Boom Room mucizesiyle  iki günde Ayşe Arman yeni evinin hikayesini heyecanla anlatmaya başlıyor. İlk cümlesi “Yeh-huuuu! Sonunda ben de Bodrumlu oldum.” Biz de bu tutkuya ortak oluyoruz. Çünkü ev gerçekten içinden çıkmak istemeyeceğiniz kadar keyifli. “Yıllardır Bodrum’da ev almak istiyordum. Ama sevgilim beni hep vazgeçiriyordu. Ona göre mantıksız… ‘İstediğin evi kirala, niye senede sadece iki ay gideceğin bir yere o kadar para bağlayacaksın!’ Yıllarca, elime ne zaman para geçse, beni hep İstanbul’da bir şeyler almam için teşvik etti. Ama sonunda bir gün geldi, ‘Yetti be!’ dedim, ‘Seni dinlemeyeceğim, borç harç Bodrum’da ev alacağım!’ Nedense bu sene, yarım bıraktığım işleri ve hayata geçirmek istediğim hayalleri gerçekleştirme senesi oldu benim için.  28 yıl sonra okulumu bitirdim, bir türlü gidemiyordum Umre’ye gittim, kendime blog açtım ve bu gazla Bodrum’da ev bakmaya başladım.  Bize hiç uymayan birkaç ev gördükten sonra, tam umutsuzluğa kapılmaya başlamıştım ki karşıma Seden Mahmutoğlu çıktı! Seden, emlakçı filan değil, falcı! ‘Bir ev var. Ben seni biraz yazılarından tanıyorsam sana çok uyacak bir yer orası,’ dedi. Haklı çıktı, ilk görüşte aşk!” 

Cam cepheleri, taş ve metal konstrüksiyonuyla manzaraya açılan bir yamaçta konumlanan ev Ayşe Arman’ın tam da hayalindeki gibi olunca hemen satın almak istemiş. “Ben eve bayıldım. En çok da Ömer’in sevmesini sevdim! Onunla birlikte aldık, bunu da romantik buldum, tapuya birlikte gittik, o yarısını ödemese ben asla alamazdım! Alya da sevdi, favori sitesi Yeşil Yurtlular sitesine yakın olduğu için de çok mutlu oldu. Son beş yıldır orada ev kiralıyorduk, haftada birkaç gün onu götüreceğime söz verdim.” 

YAZI: Melda Onbaşyan
FOTOĞRAFLAR: Engin Aydeniz
PORTRELER: Cem Talu

STYLING: Hande Rakıcı

Ayşe Arman`ın evinin fotoğraflarının bir kısmı için fotogaleriyi tıklayın! Röportajın devamı ve tüm fotoğraflar için ise InStyle Home`un Temmuz sayısını bayinizden istemeyi unutmayın!

Ayşe Arman çekiminin kamera arkası videosunu izlemek için burayı tıklayın!


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X