Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler

Hava değişimleri yaşadığımız bu günlerde, vücudun savunma sistemi olarak bilinen bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarını öğrenmeye hazır mısın?

 

 

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler
Yayın Tarihi: 14.09.2018 16:34:00

Kronik yorgunluk sendromu son yıllarda artan bir sorun haline geldi. Yapılan efordan daha fazla yorgunluk hissedilmesi bağışıklık sisteminin zayıfladığının belirtisi olabilmektedir. Sabah yorgun kalkmak, bitkinliğin istirahatle dinmemesi ve çabuk yorulmak doktora başvurmak için yeterli belirtilerdir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için 6 altın öneri

1 – Düzenli ve dengeli beslen. Özellikle A, B, C, E, D vitaminleri ve çeşitli mineralleri içeren besinleri almaya özen göster.

2 – Kaliteli ve düzenli uyu. Minimum 6-8 saat uyumaya, düzenli saatlerde yatağa girmeye özen göster.

3 – Stres ve kaygıyı olabildiğince en az düzeye çekmeye çalış.
4 – Açık havada düzenli egzersiz hem zihinsel hem de fiziksel açıdan daha iyi hissedilmesine neden olabileceği gibi; bağışıklık sistemini de güçlendirecektir.

5 – Probiyotik desteği ve sindirim sisteminin düzenli çalışması da bağışıklık sisteminde son derece önemlidir. Ev yapımı yoğurt, kefir, ev yapımı sirke, ev yapımı turşu, boza, şalgam suyu probiyotik açısından zengin besin öğeleridir.

6 – Bol su tüket. Yarısından fazlası su olan vücudun hücrelerinin daha iyi çalışabilmesi ve bağışıklığı kuvvetlendirmek için minimum günde 2-2,5 litre su içilmelidir.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X