Çin tasarım sahibinin ödülü Asus

Teknolojik tasarımda trendleri belirleyen ASUS, altı ürünüyle İF 2010 Çin Tasarım ödülünün sahibi oldu.

 

 

Çin tasarım sahibinin ödülü Asus
Yayın Tarihi: 23.09.2010 13:35:00

Bu ödüllü ürünler, Ekim 2010’da iF tarafından düzenlenecek olan fuarda sergilenecek.

 

ÖDÜL GETİREN ÜRÜNLER

ASUS NX Serisi Notebooklar

Dünyanın en gelişmiş ses sitemlerinin üreten Bang & Olufsen firmasının ICEpower® teknolojisi ile birlikte geliştirilen SonicMaster teknolojisinin kullanıldığı ASUS NX Serisi, notebooklar tasarımında çığır açmıştır. Bunlar, zarif klavyenin her iki kenarında iki adet dokunmatik tabletin/farenin bulunduğu dünyadaki ilk dizüstü bilgisayarlardır. Bu dokunmatik tabletler/fareler kullanıcılara mültimedya içeriğini sezgisel ve keyifli bir şekilde yönetme ve oynama olanağı sunmaktadır. Bu bilgisayarlar aynı zamanda, ana şasinin karşına gelecek şekilde kapağa entegre edilmiş hoparlörleri ve alüminyum ustalarının yardımıyla gerçekleştiren kusursuz cilalı alüminyum kaplaması olan dünyanın ilk dizüstü bilgisayarlarıdır. Standart dizüstü bilgisayarlarda bulunanlardan on kat daha büyük olan rezonans bölmeleri ile, NX Serisi dizüstü bilgisayarları daha geniş ses dalgası aralığında, çok daha güçlü ses ve daha kuvvetli bas tonlar verebilmektedir.

ASUS N Serisi Notebooklar

ASUS N Serisi notebooklar taşınabilir platformdaki en kaliteli ses ve video deneyimini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcılara en uygun görüntü açısını seçebilme olanağı sağlayan ergonomik gömme menteşesinden, notebookların ses dalgasından esinlenen mimarili zarif profiline kadar N serisi dizüstü bilgisayarların tasarım öğelerinin her birisi oyun, eğlence konusundaki maharetlerini ve becerilerini yansıtmaktadır. N Serisi dizüstü bilgisayarlarda ASUS’a özel SonicMaster teknolojisi kullanılmaktadır. Bu yeni ses donanımı ve yazılım standardı Bang & Olufsen ICEpower® teknolojisi ile birlikte geliştirilmiştir. SonicMaster ile bağımsız ses sistemlerine eşit düzeyde sonuçlar elde edilmektedir. 

 

ASUS ROG Oyun Serisi Dizüstü Bilgisayarlar (G53 ve G73)

ASUS Republic of Gamers ( Oyuncular Cumhuriyeti – ROG ) G53 ve G73 d notebookları oyun fanatikleri için özel olarak üretilmiştir. F-117 Stealth Fighter (Hayalet uçak) savaş uçağından esinlenilen bu mat kaplamalı dizüstü bilgisayarlar en gelişmiş donanım özelliklerine sahiptir ve bilgisayarların benzersiz ikiz arka çıkışlı termal tasarımı cihazların bir yandan ısınmamalarını sağlarken diğer yandan da sessiz çalışmalarını sağlamaktadır. Arkadan aydınlatmalı geniş klavye ve kauçuk kaplı avuç içi dayama yeri yaklaşık olarak beş derece eğilebilmekte ve uzun saatler boyunca oynanan oyunlar esnasında kullanıcıya rahatlık ve konfor sağlamaktadır.       


ASUS EeeNote

ASUS EeeNote, olağanüstü duyarlıktaki dokunmatik 8-inç 2540 dpi çözünürlükteki ekranı ve yalnızca 0.1 saniye olan sayfa tazeleme hızı ile not alma ve okumayı yeniden icat ediyor. Yumuşak hatları ve alüminyum şasisi bilgileri kusursuz bir şekilde işleme becerisi hakkında ipuçları vermektedir, öte yanda özel olarak tasarlanmış, kolaylıkla tutulabilen kalemi (stylus)  kullanılmadığı zamanlarda kendisi için ayrılan yuvaya düzgün bir şekilde yerleştirilebilmektedir.      

ASUS Eee PC™ 1016


Eee PC™ 1016 ASUS’un mini notebook piyasasındaki ilk atılımını temsil etmektedir. Yalın, kusursuz, dikdörtgenlere bölünmüş şasisi ve fırçalanmış alüminyum işçiliğindeki profesyonelliği anımsatan kaplaması bir yandan da kişisel günlük kullanıma uygun sadeliktedir. Olağanüstü ince ve hafif olan Eee PC™ 1016, 13 saatin üzerindeki pil ömrü ve çok çeşitli cihazlarla kolaylıkla senkronize olabilme özelliği ile vazgeçilmez bir iş yardımcısıdır.           

 


ASUS RT-N56U Black Diamond (Siyah lmas) Gigabit Kablosuz Yönlendirici
ASUS RT-N56U, çift bantlı gigabit performansı ile örtüşen görünüşüyle tüketicilerin yönlendirici algısını yeniden tanımlamaktadır. İnce formu, elmas şeklindeki modeli ve parlak siyah kaplamasıyla ASUS RT-N56U, günümüzün en ileri teknolojiye sahip olan kablosuz yönlendiricisi olma özelliğinin yanı sıra aynı zamanda bir moda tarzını yansıtır niteliktedir.

 

 

Haber: Trendus  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X