Çocuk zehirlenmelerine Yasemin Bradley`den kitap

“Benim başıma gelmez” demeyin ve bu kitabı kolay ulaşabileceğiniz bir yerde saklayın! Çocuğunuzu Tehdit Eden Zehirler kitabı satışa çıktı.

 

Çocuk zehirlenmelerine Yasemin Bradley`den kitap
Yayın Tarihi: 17.09.2010 12:08:00

Çünkü çocuklar söz konusu olduğunda “normal” bir durumun ne zaman “acil” hal alacağı belli olmaz. Küçük afacanlar göz açıp kapayıncaya kadar bir avuç hapı yutabilir, çamaşır suyunu kafasına dikebilirler. Kibritleri ağzına sokabilir, naftalinin tadını merak edebilirler. Neşeli bir hafta sonu pikniğinin oğlunun ısırdığı zehirli bir mantar ya da küçük kızını sokan bir grup arı yüzünden kâbusa dönüşmesini kim ister?

 Uzman doktorların kaleminden!

İki uzman doktor Dr. Yusuf Cem Kaplan ve Dr. Ömer Demir’in anne babalar için hazırladığı Çocuğunuzu Tehdit Eden Zehirler isimli kapsamlı rehber, çocuğunuzun başına gelebilecek tüm olası zehirlenmeleri ve alınabilecek tedbirleri içeriyor. İlaçlardan evde kullanılan kimyasal temizlik maddelerine, gaz ve ağır metallere kadar “zehirlenme potansiyeline sahip” tüm şüphelileri tek tek inceliyor. Hayykitap’ın yayımladığı bu kitaptan bir tane evde bir tane de arabada bulundurmanızda fayda var.

Kitapta yer alan konu başlıklarından bazıları şöyle:
Çocuklar Neden ve Nasıl Zehirlenir?
Çocuğunuz Zehirlenirse Ne Yapmalı?
Zehir Danışma Merkezleri
Hastanede Uygulanabilecek Tedaviler
Küçük Çocuklarda Tek Tabletle Bile Ciddi Zehirlenmeye Neden Olabilen İlaçlar
İlaç Zehirlenmeleri
Kimyasal Maddelerle Zehirlenmeler
Bitkilerle Zehirlenmeler
Hayvan Isırma ve Sokmaları
Gazlarla Zehirlenmeler
Ağır Metal Zehirlenmeleri
Evde Zehirlenmeye Yol Açan Diğer Maddeler

Haber: Trendus  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X