Dana Bonfile

Öküz kuyruğu kroket, havuç püresi, taze fasülye ve kekikli kırmızı şarap sosu ile

 

 

Dana Bonfile
Yayın Tarihi: 21.06.2010 16:08:00

 MALZEMELER

200 gramdan 2 adet bonfile, 250 gram havuç, 120 gram Fransız fasulyesi, 5 gram tuz, 2 gram değirmen biber, 3 gram tereyağı, 2 cl ayçiçek yağı.

Dana kuyruğu:

200 gram dana kuyruk, 50 gram havuç, 2 gram sarımsak, 50 gram kereviz, 1dal taze kekik, 10 gram un, 1 adet yumurta, 10 gram ekmek içi kurusu.

HAZIRLANIŞI

Dana kuyruğuna tavada iz verilir. Tencereye sebzeler ve dana kuyruğu konulur. Üzerine su ilave edilerek, etler kemikten ayrılana kadar kaynatılır. Etler kemikten ayrılınca haşlama suyu süzülür ve koyu kıvama gelinceye kadar kaynatılır. Dana kuyruk eti didiklenir ve kemiklerin kaynatılmasından elde edilen sos eklenir, bu karışımdan 30 grlık toplar yapılır. Elde edilen toplar, un-yumurta ve ekmek içinden hazırlanan pane sosuna bulanarak kızartılır. Havuçlar soyulur, doğranır ve haşlanır. Blendırdan geçirilerek püre yapılır. Fasulyeler tuzlu suda haşlanıp buzlu suya alınır. Bonfi le, ızgarada istenilen kıvamda pişirilir. Servis tabağına havuç püre, çok az tereyağında sotelenmiş fasulye, kızarmış dana kuyruğu ve bonfi le konulur. Porto şarap sos ile servis edilir.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X