Dior İpek Eşarpların Olağanüstü Serüveni

Her görünüme zarif ve cüretkar bir dokunuş getiren eşarplar, Dior Sonbahar-Kış 2021-2022 Koleksiyonu’nun kalbinde yer alıyor.

 

 

Dior İpek Eşarpların Olağanüstü Serüveni
Yayın Tarihi: 28.07.2021 13:03:00

Maison'un sembolik kodlarına ek olarak, İtalyan sanatçı Pietro Ruffo'nun Dior için yaptığı tasarımlar, desene hayat vermenin ilk temel adımı olan reklendirme aşaması için gravür methodu ile kumaşa aktarılıyor. Şiirsel eskizler daha sonra Maison'un İtalya’daki atölyelerinde serigrafi veya mürekkep püskürtmeli baskı yoluyla Dior’un olağanüstü ipek kumaşlarına yansıtılıyor. Bir sonraki aşama için ipekler tekrar tekrar buhar halesinden geçirilirken; arzulanan görünüm ve his elde edilene kadar yıkanıyor. Ardından elle kesilen kareler, son dokunuş için saçaklandırılıyor ya da katlanarak dikiliyor.


 

Dior eşarplarını bu derece rafine kılan, detay sanatına gösterilen özel dikkatle birlikte gelen bu sonsuz titizlikteki çalışma. Her seferinde tutkuyla yeniden inşa edilen bu eşsiz el işçiliğinin perde arkasında neler olduğunu keşfetmeye davetlisiniz.

 

İşçilik detaylarını inceleyebileceğiniz görüntülerin yanında Brigitte Niedermair tarafından çekilen editoryal kareleri aşağıdaki link’lerden indirebilir; internet tarayıcıları ve sosyal medyada aktif olan filtreler sayesinde eşarpları sanal olarak deneyebilirsiniz.

 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X