Dudaklarınız İçin Doğru Balm Ürünü Kullanıyor Musunuz?

Dudak balmınız sizin için doğru ürün mü? Çatlamış dudaklarınız için balm alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var.

 

 

Dudaklarınız İçin Doğru Balm Ürünü Kullanıyor Musunuz?
Yayın Tarihi: 8.12.2019 09:25:00
Kış aylarında hassasiyeti artan noktaların başında dudaklar geliyor. Soğuk hava, rüzgar, rujdan dolayı kuruma derken pul pul dökülmelere hatta çatlamalara kadar gidebiliyor sorunlar.

Bu noktada dudak balmınızı daima yanınızda bulundurmanız en iyisi. Doğru dudak balmı kullanımında dermatologlar bazı detaylara dikkat etmeniz gerektiğini belirtiyor:

Örneğin hyaluronik asit ve gliserin gibi nemlendiricili dudak balsamları, özellikle kış aylarında kuruyan alanlarda kullanıldıklarında bulunan nemi de yok ederek dudaklarınızı olduğundan daha da kötü bir duruma sokabilir. 

Bu sorunu yaşamamak için nemi dengeleyen içeriklerde dudak balmları kullanmalısınız. Örnek olarak; balmumu, shea yağı ve diğer çeşitteki yağları verebiliriz. Bunlar nem kaybını önlemek için fiziksel bir bariyer oluşturur. 

  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X