Yeni Yıl Hedefi: Gerçek Aşk Nasıl Bulunur?
2020 yılında yeni hedefiniz gerçek aşkı bulmaksa önerilerimize göz atabilirsiniz.

 

 

Yayın Tarihi: 14.01.2020 14:59:00

1 | 7
Yeni Yıl Hedefi: Gerçek Aşk Nasıl Bulunur?
Yeni Yıl Hedefi: Gerçek Aşk Nasıl Bulunur?

Yeni yıla her girişimizde hedeflerimizi kontrol ediyor ve üzerlerinde yeni oynamalar yapıyoruz. Eğer aşkı bulmak bu yılki listenizin ilk sırasındaysa, hayatınızda yapacağınız küçük değişiklerle bu maddenize tik atabilirsiniz.

 

Kulağa uçuk veya komik gelebilir, ancak aşkı bulmak için de planlama yapılabilir. İşte aşkı yakalamanıza yardımcı olacak ipuçları.


2 | 7
Kendinize İyi Bakın
Kendinize İyi Bakın

Bu ilk madde asla değişmeyecek; ulaşmak istediğiniz veya almak istediğiniz her ne olursa olsun öncelikle kendinize karşı olan sorumlulukları yerine getirmeniz gerekiyor. Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelecek.

 

Kendinizi iyi hissettiğiniz zamanlarda duygusal olarak açık olursunuz. Yani rahatlıkla sevgi alabilir ve verebilirsiniz. Kendinizle ilgi ne kadar iyi hissederseniz, karşınıza çıkacak kişide de aynı enerjiyi yakalayabilir ve o hayalinizdeki mutluluğu yakalayabilirsiniz.


3 | 7
Çevrimiçi Uygulamaları Kullanın
Çevrimiçi Uygulamaları Kullanın

Tabii ki de aşk oturduğunuz yerden size gelmeyecektir; bir şekilde görünür olmanız gerekiyor. Bu yıl sosyal medyada daha aktif olun ve arkadaşlık uygulamalarını indirin. Ayrıca ilgilinizi çeken etkinliklere de daha fazla katılım gösterin. Hem bu sayede çevrenizi de genişletebilirsiniz.


4 | 7
Geçmiş İlişkilerinizi Gözden Geçirin
Geçmiş İlişkilerinizi Gözden Geçirin

Gözlerinizi kapatın ve kendinizi olmak istediğiniz ilişki içinde hayal edin. Bir de geçmiş ilişkilerinizi düşünün: sizin için neler doğruydu, neler yanlıştı?

 

Ayrıca geçmiş ilişkilerinizde size zarar verdiğini düşündüğünüz ve yeni sayfalar açmanıza engel olan insanları da hayatınızdan hiç düşünmeden çıkarın. Yeni başlangıçlar için bu gerekli, çünkü onların hala yanı başınızda olması önünüze bakmanızı engelleyebilir.


5 | 7
İsteklerinizi Bir Kenara Bırakın
İsteklerinizi Bir Kenara Bırakın

Yakışıklı, başarılı, zengin, sosyal… Herkesin kendince kriterleri var. Ancak bu kriterlere sahip birini bulmak veya aramaya çalışmak işinizi zorlaştırabilir. Belki de âşık olacağınız insan kafanızda kurduğunuz kişiden çok farklıdır; belki seyahat etmeyi seviyordur belki de bir şeyler yaratmayı. Bu özellikleri, şans verirseniz sevebilirsiniz. Denemekten çekinmeyin.


6 | 7
İletişime Açık Olun
İletişime Açık Olun

Kahve içerken, bir partide eğlenirken veya bir toplu taşıma aracıyla giderken yanınıza gelen ve size merhaba diyen birine karşı sert tavırlar göstermeyin. Eğer siz de birini görüp etkilenirseniz, yanına gidin ve iletişim kurmaya çalışın.


7 | 7
Olumlu Bir Tutum Sergileyin
Olumlu Bir Tutum Sergileyin

Geçmişte yaşadığınız ilişkiler kötü sonlanmış olabilir veya daha önce hiç ilişki yaşamadığınız için çekiniyor olabilirsiniz. Unutmayın ki her insan bir birinden farklıdır ve sürekli aynı döngüye girecekmişsiniz gibi bir kural yok. Aşka karşı olan bakış açınızı değiştirin.