Istakoz salatası

Nohut, Brokoli, Kuru Üzüm ve Istakoz Sirkesi İle

 

 

Istakoz salatası
Yayın Tarihi: 21.06.2010 16:13:00

 MALZEMELER

1 adet ıstakoz, 100 gram Mesclun yeşillik, 80 gram brokoli, 50 gram haşlanmış nohut, 5 gram kuru üzüm, 4 gram tuz, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 cl ayçiçek yağı.

HAZIRLANIŞI

Bütün bir ıstakoz kafa ve kuyruk kısmı olmak üzere ikiye ayrılır. Kaynayan suda kuyruk 4, kafa kısmı ise 6 dakika haşlanır. Sudan çıkarılır ve soğutulur. Soğuduktan sonra etler parçalanmadan kemiklerinden ayrılır. Kemikler tencerede renk alıncaya kadar kavrulur. Üzerini geçecek kadar su doldurulur. Harlı ateşte kaynadıktan sonra, kısık ateşte 1 saat kaynatılır. Süzülür ve sos kıvamına gelinceye kadar çektirilir. Tuz ve 1-2 kaşık zeytinyağı eklenir. Brokoli, tuzlu suda haşlanır ve soğuk suda soğutulur. Servis tabağına brokoli ve nohut konulur. Orta kısmına yeşillik, kenarlara ıstakozun etleri dizilir. Istakozdan elde edilen sos gezdirilerek servis yapılır.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X