Kültürleri Buluşturan Bir Lezzet Durağı: TUSA & CO.!

Tüm kültürlerin ortak noktası olan kalabalık sofra sıcaklığının ve imza tatların bir araya geldiği Tusa & Co.; gastronomik “sokak lezzetlerini” deneyimlemek isteyenleri Bağdat Caddesi’ne davet ediyor!

 

 

Kültürleri Buluşturan Bir Lezzet Durağı: TUSA & CO.!
Yayın Tarihi: 11.09.2019 15:07:00
Kültürel lezzetleri, modern bir atmosferde yeniden yorumlayan Tusa & Co.’nun başında yetenekli şef Korhan Gülsoy bulunuyor. Yaklaşık 10 yıldır gastronomi sektöründe olan ve kariyerini Paris ve Los Angeles gibi önemli şehirlerde imza attığı lezzetlerle taçlandıran Gülsoy’un yeni girişimi olan Tusa & Co’nun farklı bir mesajı var: ‘Menü de Uzak Doğu’dan Akdeniz’e, Meksika’dan Fransa’ya, İtalya’dan Türkiye’ye uzanan geniş bir kültür harmonisine sahip olmak!
 
Kültürleri Bir Araya Getirme’ mottosuyla yola çıkan; Antep fıstılıklı Şamburger’i, tatlı & ekşi soslu, Dobby Karides ve Belly Taco ile birlikte sunan Tusa & Co.’nun menüsü oldukça zengin. İmza lezzetlerinin başında gelen Flintstone Burger; yaklaşık 6 saat kola ile pişen kaburga etinin, el yapımı burger ekmeğiyle bir araya gelmesiyle standart burgerlerin ötesinde bir deneyim sunuyor.
 
Tusa & Co.’nun bir diğer dikkat çeken özelliği de mimarisi.. “Escape from Sofa” adlı mimarlik ofisinin imzasını taşıyan mekanda dingin, minimal ve doğal malzemelerin harmonisi hakim. Çizgisel aydınlatmalar, ahşap ve hasır detaylarla tamamlanan dekorasyon, mekana Bağdat Caddesi’nin standartlarının ötesinde bir ruh katıyor.
 
Açık mutfak konsepti, paylaşımlık uzun masaları ve şefin günlük sürpriz lezzetleriyle Anadolu Yakası’nda yenilik arayanlar için özgün bir alternatif olan Tusa & Co. Haftanın 6 günü açık. Pazartesi günleri kapalı olan mekanın diğer 6 gün için çalışma saatleri ise 12.00  - 22.00.
 
 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X