Marcel Dettmann İstanbul’da!

‘Techno Thor’ Marcel Dettmann, unutulmazlar arasına zirveden girecek bir gece için 23 Kasım Cumartesi gecesi RX Istanbul kabininde!

 

 

Marcel Dettmann İstanbul’da!
Yayın Tarihi: 22.11.2019 13:57:00

Aynı anda ham ve incelikli, keskin ve duygusal olmayı başaran cüretkar sound’uyla markalaşan ve günümüzde adı çağdaş techno ile özdeş anılan Marcel Dettmann, güçlü setiyle RX İstanbul’u sallamaya geliyor.

 

Çağdaş techno sahnesinin en ilham verici isimlerinden olan Alman sanatçı, 1999’dan beri Berlin’in iki techno kalesi Ostgut Ton ve (halen) Berghain’ın resident DJ’lerinden. Dettmann, Aynı zamanda Fabric, Hard Wax, Dekmantel gibi kulüp ve festivallerin de yapı taşları arasında yer alıyor.

 

Buenos Aires’ten Ibiza’ya, Tel Aviv’den Floransa’ya birçok kulüpte performans sergileyerek Berlin techno’nun dünyaya açılan elçisi kabul edilen Dettmann’ın binlerce plağı var. DJ olmak istediğini henüz ilkokulda keşfettiğini ve müzik öğretmeninin ona kulaklık girişi olmayan bir mixer hediye etmesiyle tüm maceranın başladığı söylüyor. Birçok elektronik müzik sanatçısı gibi Depeche Mode’un etkisi altında kaldığını ve DJ’liği çok sevdiği için kendi parçalarının prodüksiyonuna geç başladığını da iletiyor.

 

Dettmann’a RX kabininde eşlik edecek isimler ise lokal elektronik müzik sahnesinin en rağbet gören isimlerinden Grafin ve Dirgen.

 

Techno severlerin unutamayacağı gecenin avantajlı biletleri bugece.co'da büyük ilgi görüyor.

 

Şehrin elektronik müzik mekanı RX Istanbul’dan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!


  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X