Marina Abramović Sergisi Sakıp Sabancı Müzesi'nde

Performans sanatının ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip temsilcilerinden Marina Abramović, Türkiye'de kapsamlı bir sergiye hazırlanıyor.

 

 

Marina Abramović Sergisi Sakıp Sabancı Müzesi'nde
Yayın Tarihi: 13.12.2019 10:42:00
Sakıp Sabancı Müzesi’nde Akbank desteğiyle gerçekleşecek sergide, Marina Abramović'in performanslarına dair video ve fotoğraf arşivlerine ve açık çağrıya cevap veren, projeye davet edilen sanatçılarla Marina Abramović Institute ortaklığında geliştirilen canlı performanslara yer verilecek.

Sanatsal bir deneyim sunacak sergide, müzenin ziyarete açık olduğu günlerde 12:00 - 20:00 saatleri arasında orijinal uzun süreli performanslar canlı olarak gerçekleştirilecek. Bunu takiben, serginin akışı sanatçının eğitmenlik kariyeri boyunca sanatçılar için geliştirerek herkese sunduğu felsefe ve tekniklerle ziyaretçilerin bizzat katılımıyla farklı tecrübeler yaşadığı “Abramović Metodu” bölümüyle son bulacak.

31 Ocak – 26 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek sergi İstanbul'a keyifli bir sanat deneyimi kazandıracak gibi görünüyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X