Roberto Cavalli`nin evi

Roberto ve Eva Cavalli, 35 yıldır yaşadıkları Floransa`daki evlerinde Rönesans parçalarından çağdaş resimlere bir müzeye yetecek kadar güzel sanat eseri biriktirmişler.

 

Roberto Cavalli`nin evi
Yayın Tarihi: 13.05.2015 13:35:00

İtalya’da moda tasarımcılarının modern Medici’ler olarak bankerlerin yerini aldığını söylemek yanlış sayılmaz. Roberto Cavalli, Floransa’nın tepesindeki imparatorluğundan E. M. Forster’ı kıskançlıktan ağlatacak 40 dekarlık, mükemmel sıralar halinde ekilmiş 2000 zeytin ağacının bulunduğu arazisine hükmediyor. Arazinin sabahın altın ışığının pastel gün batımlarına dönüştüğü zirvesinde ise hayatına 15’inci yüzyılda mütevazı bir çiftlik evi olarak başlayan ancak şimdilerde bir zevk sarayına çevrilmiş kuleli villa yer alıyor.

Burada bulunan açık ve kapalı yüzme havuzları, Türk banyosu ve helikopter pistine hem Cavalli’nin eşi ve tasarım ortağı Eva’nın yaşadığı eski evde, hem de 2008 yılında mimar Italo Rota yardımıyla inşa edilen daha modern bekar evinde ikamet eden papağanların cıvıltısı eşlik ediyor.

Cavalli`nin muhteşem evinden fotoğrafları görmek için fotogalerimize tıklayın.


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X