Smokin seçmede zorlananlar için..

Pierre Cardin’in satış elemanlarına smokin konusunda verdiği özel eğitimler sayesinde, düğün için damatlık ya da özel bir davet için smokin arayanların yaşadığı kararsızlık ortadan kalkıyor, herkes kendisine en yakışan giysiyi zorlanmadan bulabiliyor.

 

 

Smokin seçmede zorlananlar için..
Yayın Tarihi: 7.06.2010 00:00:00

Pierre Cardin, erkeklerin damatlık ve smokin seçerken yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulmak amacıyla satış elemanlarına özel bir eğitim hazırlattı. Eğitim, smokinin tarihçesinden renk, malzeme ve model alternatiflerine, gömlek türlerinden papyon ve ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken kurallara, gidilecek mekana ve eşlik edecek kadının giyim tarzı ve zevkine kadar tüm bilinmesi gerekenleri içeriyor. 
 

Smokin giyiminin altın kuralları:-    Siyah, smokinin vazgeçilmez rengidir. 1930’larda gece yarısı mavisi de kullanıldı. Pierce Brosnan, James Bond filminde gece yarısı mavisi smokin giymişti.
-    Devrik yaka (Ata yaka) gömlek, smokinin tamamlayıcı aksesuarı olan gömlekte ilk tercih edilen modeldir. Bu, papyonun en iyi uyum gösterdiği yakadır.
-    Klasik yaka gömlek de son zamanlarda tercih edilen yaka modelidir. Ancak yapılan en büyük hata, bu gömleğin kravatla kullanılmasıdır. Smokin asla kravatla giyilmez. Papyon, smokinin temel taşıdır.
-    Smokinlerde cep içleri kullanılmaz, bunlar sadece süs amaçlı yapılır.
-    Smokinin resmi ayakkabısı rugandır. Özellikle bağcıklı olması gerekir.
-    Rugan ayakkabı içine, dize kadar uzanan ipek çorap giyilmelidir. Çorap, bilek ve baldırları iyice sarmalı ve çorabın kayarak kat oluşturmasını engellemelidir.
-    Özellikle düğün öncesinde ilk kez giyilecek ayakkabının kaymaması için altı çizilmelidir.
 

Haber: Trendus  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER DÜĞÜN HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X