Tekno Müzik Bebekleri Büyütüyor

Bilimadamları, tekno müzik ritminin tüp bebeklerin büyümesine yardımcı olduğunu keşfettiler.

 

Tekno Müzik Bebekleri Büyütüyor
Yayın Tarihi: 17.01.2017 17:26:00
Edinburgh'da gerçekleşen 'Döllenme 2017' adlı konferansta 'tekno yumurtalıklar'ın embriyoya dönüşümünün daha hızlı olduğu ve rahme yerleşim seviyesine gelme ihtimallerinin arttığı konuşulmuştu. Edinburgh'da gerçekleşen 'Döllenme 2017' adlı konferansta 'tekno yumurtalıklar'ın embriyoya dönüşümünün daha hızlı olduğu ve rahme yerleşim seviyesine gelme ihtimallerinin arttığı konuşulmuştu.
 
Tekno müziğin etkisi klasik, metal veya pop müzikler yapılan deneylere göre daha güçlü sonuçlar verdi. Uzmanlar Armin Van Buuren'in 'A State of Trance' adlı parçası benzeri sabit tekno ritmi olan şarkılar kullandılar.

Embriyolar geçmişte farklı tür müziğe farklı tepkiler vermişlerdi. 2013'te bir grup İspanyol bilimadamı araştırmalarını Madonna, Bach, Metallica ve Mozat benzeri sanatçıların parçalarını kullanarak yaptıklarında da tüp bebeğin büyümesine yardımcı olduklarını gözlemlemişlerdi.
 
Oxford Üniversitesi'nden Dr. Dagan Wells, "Titreşimlerin ortamı çalkalayarak bu tip etkiler gösteriyor olmaları muhtemel." dedi. Wells, tekno müziğin sıvıların karışmasında rol oynayabiliyor olduğunu söylerken, zararlı kimyasalların da bu süreçte damıtılıyor olabileceği ihtimalini belirtti.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X